Od 65 do 81 milionów złotych. Pięć firm chce skończyć bulwary

Warszawa

Archiwum tvnwarszawa.plNiedokończone bulwary

Od 65 do 81 mln zł za dokończenie przebudowy bulwarów wiślanych chcą firmy, które biorą udział w przetargu. Ratusz teraz analizuje oferty.

O otwarciu ofert na przebudowę bulwarów pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim poinformowały we wtorek władze Warszawy.

Gotowe w 2017 roku?

"Otrzymaliśmy pięć ofert, w najbliższych dniach będziemy informowali o wyborze najkorzystniejszej" - powiedział Olszewski.

Wszystkie oferty są poniżej 100 mln zł - oscylują między 65 i 81 mln zł, przewidują 60 miesięcy gwarancji i termin wykonania nie dłuższy niż 20 miesięcy.

Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska S.A. (ponad 65,8 mln zł i termin realizacji w 11,5 miesiąca). Najdroższa pochodzi od Warbud S.A. (ponad 81 mln zł, termin realizacji w 18 miesięcy).To oznacza, że w najlepszym przypadku ten odcinek bulwarów uda się dokończyć przed wakacjami 2017 roku.

Oferty na bulwary
Urząd Miasta

Oddane z opóźnieniem

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. W połowie 2015 roku miasto ukończyło pierwszy etap inwestycji i pod koniec lipca został otwarty przebudowany Bulwar Jana Karskiego - od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na tym odcinku nazywany też Bulwarem Starzyńskiego). Inwestycja została oddana jednak z opóźnieniem.

Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE BULWARÓW NA WYSOKOŚCI STARÓWKI:

Hanna Gronkiewicz-Waltz na otwarciu bulwarów
TVN24

ran,PAP/sk