Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Od 65 do 81 milionów złotych. Pięć firm chce skończyć bulwary

TVN Warszawa

Archiwum tvnwarszawa.plNiedokończone bulwary

Od 65 do 81 mln zł za dokończenie przebudowy bulwarów wiślanych chcą firmy, które biorą udział w przetargu. Ratusz teraz analizuje oferty.

O otwarciu ofert na przebudowę bulwarów pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim poinformowały we wtorek władze Warszawy.

Gotowe w 2017 roku?

"Otrzymaliśmy pięć ofert, w najbliższych dniach będziemy informowali o wyborze najkorzystniejszej" - powiedział Olszewski.

Wszystkie oferty są poniżej 100 mln zł - oscylują między 65 i 81 mln zł, przewidują 60 miesięcy gwarancji i termin wykonania nie dłuższy niż 20 miesięcy.

Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska S.A. (ponad 65,8 mln zł i termin realizacji w 11,5 miesiąca). Najdroższa pochodzi od Warbud S.A. (ponad 81 mln zł, termin realizacji w 18 miesięcy). To oznacza, że w najlepszym przypadku ten odcinek bulwarów uda się dokończyć przed wakacjami 2017 roku.

Oferty na bulwary
Urząd Miasta

Oddane z opóźnieniem

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. W połowie 2015 roku miasto ukończyło pierwszy etap inwestycji i pod koniec lipca został otwarty przebudowany Bulwar Jana Karskiego - od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na tym odcinku nazywany też Bulwarem Starzyńskiego). Inwestycja została oddana jednak z opóźnieniem.

Jak już pisaliśmy, problemem w czasie prac był m.in. podwyższony stan wody, ale także upadłość wykonawcy, czyli Hydrobudowy Gdańsk. Ratusz wypowiedział umowę firmie, a dokończenie inwestycji zlecono miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.

TAK WYGLĄDAŁO OTWARCIE BULWARÓW NA WYSOKOŚCI STARÓWKI:

Hanna Gronkiewicz-Waltz na otwarciu bulwarów
TVN24

ran,PAP/sk