Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Lepszy dźwięk i obraz. Ponad 800 tys. zł na multimedialne fontanny

Warszawa

TVN24Pokaz fontann

Multimedialne fontanny na Podzamczu czeka warta ponad 800 tysięcy złotych modernizacja. Potrzebna jest wymiana niektórych urządzeń, przez które widowisko traci na wartości- argumentują urzędnicy.

- Po 6 latach intensywnej eksploatacji urządzeń multimedialnych obsługujących widowiska - światło woda dźwięk, na Skwerze I Dywizji Pancernej – Podzamczu, konieczna jest wymiana niektórych zużytych elementów infrastruktury – mówi tvnwarszawa.pl Arkadiusz Łapkiewicz, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych.

Projektor, nagłośnienie

Co dokładnie się zmieni? Okazuje się, że fontanny trzeba wyposażyć w nowy projektor, dzięki któremu wyświetlane są obrazy na wodzie. Potrzebny jest również lepszy system nagłośnienia. Zakupione zostanie także rezerwowe urządzenie, które odpowiada za kierowanie strumieniem wody podczas pokazów. Wszystko razem ma kosztować ok. 820 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną prawdopodobnie przyznane na czerwcowej sesji Rady Warszawy.- Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone niezwłocznie po pozyskaniu środków finansowych, w sposób nieutrudniający realizacji cyklu tegorocznych pokazów – zapewnia Łapkiewicz.

Prace przy fontannach były prowadzony również w ubiegłym roku. Chodziło o remont niecki, a dokładnie jej izolacji. Tamte prace kosztowały ok. 130 tysięcy złotych.

Taniec syren

W tym roku pokaz multimedialnych fontann sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. Stworzono nowe wcielenia syrenki. To współczesne, młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Pokazowi towarzyszy muzyka Jean Michele Jarre’a. Premierowy show oglądało na Podzamczu ok. 25 tysięcy osób.

Główne zdjęcie: urząd miasta

ran