Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

KGP: 11 listopada siedem tysięcy policjantów na ulicach Warszawy

Warszawa

Komendant Główny Policji o 11 listopada
TVN24

Ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości - poinformował w czwartek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

11 listopada ulicami Warszawy przejdą trzy duże manifestacje - narodowców, Komitetu Obrony Demokracji oraz antyfaszystów. Oprócz tego odbędzie się także co najmniej kilkanaście mniejszych zgromadzeń.

- Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy - powiedział Szymczyk po odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

Wsparcie z całej Polski

Podkreślił, że policyjne siły wsparcia z pozostałych województw dotrą do Warszawy 10 listopada. - Łącznie ponad 7 tysięcy funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zgromadzeń na terenie Warszawy - powiedział Szymczyk.

Także komendant stołeczny policji insp. Robert Żebrowski podkreślił, że policjanci są przygotowani do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Poinformował, że specjalny zespół pracuje w KSP od 8 września. - Chodzi o właściwe zabezpieczenie uroczystości, zarówno tych centralnych jak i wielu zgromadzeń i innych uroczystości - powiedział Żebrowski.

PAP/ec