Najnowsze

Jeden ojciec, dwie matki. Młode żubrzątka już na wybiegu

Najnowsze


Dwa młode żubrzątka zostały wypuszczone na wybieg i dołączyły do stada żyjącego w warszawskim zoo - poinformowali ich opiekunowie. Zwierzęta urodziły się w czerwcu, ale pierwsze dni spędzały w spokoju, pod czujnym okiem swoich mam, w stajence.

27 czerwca - jako pierwszy - urodził się samczyk. - Jego matką jest urodzona w 2011 roku Pociemna - informuje Anna Tadra, ze stołecznego zoo. - Trzy dni później na świat przyszła samiczka, którą urodziła Pogródka, samica z 2011 roku - dodaje.

Jak wyjaśnia Tadra, obie matki przyjechały do Warszawy w 2013 z Ośrodka Kultury Leśnej Gołuchowie. Ojcem obojga cieląt jest Pomagier urodzony w 2008 roku. Przyjechał do Warszawy w 2011 roku z Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach, gdzie się urodził.

Na razie zoo nie podaje, jak żubrzątka będą się nazywać. Na pewno ich imiona zaczynać się będą na literę "I", gdyż wszystkie zwierzęta urodzone w 2017 otrzymują imię właśnie na tę literę.

Teraz warszawskie stado żubrów składa się z czterech samic i trzech samców.

Pod ochroną

Żubry na całym świecie są pod ochroną. - W 1966 roku został wpisany do "Czerwonej Księgi" gatunków zagrożonych wyginięciem - informuje Tadra.

Warszawskie zoo chwiali się narodzinami zwierząt:

Wilczki przyszły na świat w listopadzie
Wilczki przyszły na świat w listopadziewarszawskie zoo

su/mś

Źródło zdjęcia głównego: warszawskie zoo

Pozostałe wiadomości