Eksmitowana była milicjantka trafi do domu pomocy społecznej

Warszawa

Fakty TVN/ "Stolica"/ facebookSprawą zainteresował się wojewoda mazowiecki

73-letnia emerytowana milicjantka, która została eksmitowana ze służbowego mieszkania, trafi do domu pomocy społecznej. O sprawie, na swoim profilu społecznościowym, poinformował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. - To zdarzenie pomogło nam skorygować procedury eksmisyjne tak, aby podobna sytuacja nie zdarzyła się w przyszłości - zapewnił.

Chodzi o historię Elżbiety Bek, o której pisaliśmy w poniedziałek. Kobieta, była milicjantka, przez 50 lat żyła w służbowym mieszkaniu. W piątek, w związku z zadłużeniem mieszkania, została eksmitowana i pięć godzin, jak opowiadają sąsiedzi, przesiedziała na klatce schodowej. Dzięki ich pomocy trafiła do schroniska dla bezdomnych.

Trafi do domu pomocy społecznej

Teraz w sprawie pani Bek zainterweniował wojewoda. - Emerytowana milicjantka, którą w piątek eksmitowano z mieszkania służbowego ze względu na dziesięcioletnie zadłużenie, przyjęła propozycję umieszczenia w jednym z samorządowych domów pomocy społecznej - napisał Kozłowski. Jak dodaje, znajdzie tam opiekę i wsparcie w koniecznym leczeniu. Kobieta ma problemy z pamięcią.

Wojewoda zapewnia, że kobieta została zbadana przez lekarza i odwieziona do schroniska dla bezdomnych kobiet prowadzonego przez siostrę Małgorzatę Chmielewską. Tam ma przebywać jeszcze kilka dni. - Do czasu załatwienia formalności związanych z zamieszkaniem w domu pomocy społecznej - wyjaśnia.

Według Kozłowskiego, jest to dla niej znacznie lepsze rozwiązanie, niż powrót do zaniedbanego mieszkania, w którym już samotnie, ze względu na stan zdrowia, dłużej nie powinna mieszkać.

Urzędnik zapewnia, że to zdarzenie pomogło skorygować procedury eksmisyjne. - Tak, aby podobna sytuacja nie zdarzyła się w przyszłości - napisał.

Pytania o kota

A co stanie się z kotem? – pytają na naszym forum internauci. Postanowiliśmy to sprawdzić. Jak informuje Jakub Dudziak z biura prasowego wojewody mazowieckiego, zwierzak przebywa obecnie ze swoją panią i ma się dobrze. – Co do jego przyszłości, to wszystko zależy od tego, do którego z domów opieki trafi pani Bek. To placówka zdecyduje, czy kobieta będzie mogła przebywać tam ze zwierzakiem - informuje.

Z kolei pracownicy schroniska dla bezdomnych kobiet, w którym przebywa obecnie Bek, zapewniają, że jeśli kobieta będzie musiała rozstać się z pupilem, to "zostanie on jakoś zabezpieczony".

Zobacz materiał Faktów TVN

Była gwiazdą milicji, wylądowała na bruku
Fakty TVN

su/sk