Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Dzień otwarty na nowej stacji metra

Najnowsze


Budowa wolskiego odcinka drugiej linii metra zbliża się do końca. Warszawiacy dostaną szansę przekonania się o tym w sobotę. Na stacji Młynów odbędzie się dzień otwarty.

Stacja Młynów powstaje pod ulicą Górczewską, nieopodal stacji obwodowej linii kolejowej PKP Młynów (nazwy świadomie ujednolicono po remoncie).

Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 11 maja w godzinach 11.00-15.00. Na stację będzie można wejść od ulicy Syreny. Uczestnicy wydarzenia będą podzieleni na grupy i zejdą schodami obłożonymi już kamiennymi płytami na poziom -1, a następnie na peron stacji.

Goście zobaczą również wykończone ściany zatorowe, ułożone torowisko i prawie gotowy sufit. Jak zapowiada urząd miasta, goście zajrzą do "energetycznego serca" wolskiego odcinka M2, czyli pomieszczenia, gdzie znajdują się transformatory i urządzenia, które będą zasilać ten fragment podziemnej kolei. Miasto zastrzega, że nie było możliwe przygotowanie trasy dla osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach ze względu na etap budowy.

Goście muszą spełnić kilka warunków

By wejść na stację Młynów podczas dnia otwartego, trzeba przynieść wydrukowany i podpisany regulamin wydarzenia. Oprócz tego, każdy z uczestników musi być trzeźwy i nie być pod wpływem środków odurzających. Wymagane są długie spodnie i kryte buty na twardej podeszwie. Na miejscu goście dostaną kaski ochronne i kamizelki odblaskowe.

W listopadzie ubiegłego roku ratusz podpisał umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnych stacji metra na Bemowie:

Prezydent o umowie na kolejny odcinek II linii metraTVN24
wideo 2/3

em/b

Źródło zdjęcia głównego: Gulermak