Duży deszcz sparaliżował warszawskie ulice

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plKorek w centrum miasta

- Silne opady deszczu spowodowały komunikacyjny paraliż na warszawskich ulicach – przestrzegał reporter tvnwarszawa.pl. Tworzyły się korki, autobusy i tramwaje miały duże opóźnienia.

Od godziny 13.00 w Warszawie intensywnie pada deszcz. Jak informował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, warunki atmosferyczne znacznie utrudniały kierowcom przejazd. W południowym szczycie komunikacyjnym i wieczorem miasto stanęło w jednym wielkim korku.

- Wystarczyło spojrzeć na mapę Warszawy z natężeniem ruchu. Niemal wszystkie ulice w centrum były zaznaczone kolorem czerwonym, co oznaczało, że przejazd był tam bardzo utrudniony – mówił nasz reporter.

Karambol 6 aut

Stała m.in. ulica Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Koszykowa, Świętokrzyska czy Jasna. – Od mostu Poniatowskiego do ronda Dmowskiego jechałem 50 minut – relacjonował Węgrzynowicz. – I nie było to spowodowane wyłącznie Czarnym Protestem, który dobiegł końca, ale właśnie złymi warunkami atmosferycznymi – dodał.

Śliska jezdnia była przyczyną karambolu, do którego około godziny 20.00 doszło na wjeździe na wiadukt z ul. Płowieckiej na Trasę Siekierkowską. - Zderzyło się tam sześć samochodów. Nie ma rannych, ale zdarzenie powoduje jeszcze większe utrudnienia - ostrzegał.

Stały też m.in. ul. Wawelska, Dolina Służewiecka, al. Wilanowska czy Puławska. Trudno jeździło się również na trasie S8.

- Problem miały nie tylko kierowcy samochodów. W korkach stały też autobusy, a tramwaje łapały opóźnienia. Należało uzbroić się w cierpliwość, bez względu na środek transportu, jakim się podróżowało – twierdził nasz reporter.

Dużo kolizji

Trudną sytuację na warszawskich drogach potwierdzała też stołeczna policja. – Mamy znacznie więcej zdarzeń drogowych niż zwykle. Na tę chwilę otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, przy czym na co dzień, przy korzystnych warunkach atmosferycznych, może być około kilkanaście – mówiła Iwona Jurkiewicz z wydziału prasowego KSP.

– Dziś w większości są to kolizje, które kończą się uszkodzeniem samochodu. Bez osób rannych – dodała.

Ostrzeżenie I stopnia

Jak czytamy na portalu tvnmeteo.tvn24.pl, w większości Polski obowiązują alerty pogodowe. W województwie mazowieckim IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia. Wysokość opadów w tym regionie wyniesie od 25 do 40 l/mkw., a lokalnie - do 60 l/mkw.

Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku, do godziny 10.00.

kw/b