Najnowsze

Dokumenty złożone Most czeka na otwarcie

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plMost Północny pokryty śniegiem

We wtorek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył do nadzoru budowlanego wnioseko pozwolenie na użytkowanie trasy mostu Północnego. Inspektorów czeka teraz kilka tygodni skrupulatnego sprawdzania kilkuset segregatorów dokumentacji.

- Złożyliśmy już wniosek a wraz z nim kilkaset segregatorów z dokumentacją czterech kilometrów trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie – poinformowała portal tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka prasowa ZMID.

Teraz inspektorzy nadzoru budowlanego będą sprawdzać całą dokumentację. Może to zająć nawet kilka tygodni. Jak tylko skończą, to zostanie powołana specjalna komisja, która oceni przygotowanie inwestycji do ruchu.

Komisja wyda opinię: negatywną albo pozytywną. W przypadku tej pierwszej trzeba będzie poprawić wytknięte błędy, aż do skutku.

- Mamy nadzieję, że pierwsi kierowcy przejadą mostem na przełomie marca i kwietnia – mówi Choińska.

Ostra zima, fale powodziowe

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Po drodze nie brakowało kłopotów - kolejne fale powodziowe, problemy z dostarczeniem przęsła czy ostrą zimą na przełomie 2010 i 2011 roku.

Pierwotnie umowa zobowiązywała wykonawcę na zakończenie prac do 21 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał aneks, który przedłużył ten termin do końca czerwca tego roku.

Przeprawa tramwajowa ma być ukończona do początku wakacji.

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości