Najnowsze

Diabeł na stronie lotniska w Modlinie. To atak hakerów

Najnowsze

modlinairport.plAtak hakerski

Strona internetowa Portu Lotniczego w Modlinie padła ofiarą ataku hakerów. Zamiast tradycyjnej treści wyświetla wizerunek śmiejącego się diabła. Przedstawicielka lotniska zapewniła, że trwają prace nad przywróceniem strony.

"Dzień dobry. Dziś mamy piątek, 10 listopada. Maksymalna temperatura wyniesie 8°C, obecnie na lotnisku jest 6°C. Miłego dnia!" - napisali przedstawiciele Portu Lotniczego w Modlinie na oficjalnym profilu na Facebooku. Jednak z pewnością nie jest to dobry ani miły dzień ani dla pracowników lotniska, ani korzystających z niego pasażerów.

Wszystko przez atak hakerów na stronę internetową podwarszawskiego lotniska, o którym dowiedzieliśmy się dzięki sygnałowi na Kontakt24.

Adres modlinairport.pl został zhakowany - o czym poinformowali sami cyberprzestępcy, którzy dodatkowo umieścili na stronie www wizerunek śmiejącego się diabła. Towarzyszyła mu złowieszcza muzyka.

Po pewnym czasie diabła zastąpiła jedynie biała plansza i napis "Website under construction" ("Strona w budowie"). Potem strona w ogóle przestała działać.

Lotnisko jest bezpieczne

Jolanta Grus z biura prasowego spółki poinformowała, że strona internetowa lotniska w Modlinie nie działa od kilku godzin z powodu ataku na serwer firmy, która hostinguje tę stronę.

- Dotyczy to tylko i wyłącznie strony. Jeśli chodzi o serwery portu lotniczego, to są one zabezpieczone. Bezpieczeństwo lotniska jest zapewnione - powiedziała Grus.

Pasażerowie nie mogą ze strony uzyskać informacji m.in. o odlotach czy przylotach samolotów. W komunikacie przesłanym tvn24bis.pl, Jolanta Grus wskazała, że "w tym czasie pasażerowie oraz zainteresowane połączeniami z/do Portu osoby mogą korzystać z infolinii: 801 801 880 dla dzwoniących z telefonów komórkowych, 22 315 18 80 dla dzwoniących z telefonów stacjonarnych".

Jak dodała, informatycy pracują nad przywróceniem właściwego funkcjonowania strony internetowej. Jednocześnie zapewniając, że "wewnętrzne systemy informatyczne Portu są całkowicie odrębne od strony internetowej z informacjami o lotach i działają bez zakłóceń, a samoloty startują i lądują zgodnie z rozkładem".

Lotnisko w Modlinie powstało w 2012 r. Od tego czasu obsłużyło ponad 10 mln pasażerów. W samym 2016 roku było ich blisko 2 mln 900 tys. Na lotnisku operuje irlandzki Ryanair.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

RZĄD PLANUJE SUPERLOTNISKO:

[object Object]
Wild o projekcie budowy Centralnego Portu KomunikacyjnegoTOK FM / TVN24 BiS
wideo 2/4

msz//bgr

Źródło zdjęcia głównego: modlinairport.pl

Pozostałe wiadomości