Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Bił, szarpał za włosy, groził śmiercią". 26-latek z zarzutami

Warszawa

ShutterstockOtrzymał policyjny dozór

"Znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką, wielokrotnie groził jej też pozbawieniem zdrowia i życia" - informuje policja o zatrzymanym 26-latku. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Do służb informacja dotarła od mieszkanki Targówka, która zadzwoniła na numer alarmowy. Kobieta podała, że konkubent się awanturuje i jej grozi.

"Mimo iż mężczyzna zdążył oddalić się przed przyjazdem mundurowych, ci w krótkim czasie go zatrzymali. 26-latek trafił do policyjnego aresztu" - podaje Komenda Stołeczna Policji.

"Wszczynał awantury, wyzywał"

Dochodzeniowcy wszczęli postępowanie. Z ich ustaleń wynika, że kobieta była ofiarą przemocy od ponad roku. "Partner wielokrotnie ją bił i kopał po całym ciele, szarpał za włosy i groził pozbawieniem życia. Gdy był pijany, z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał ją słowami wulgarnymi" - informują funkcjonariusze.Policjanci przedstawili 26-latkowi zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad partnerką. Prokurator zastosował wobec niego dozór, nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o rozbiciu grupy wyłudzającej pieniądze metodą "na policjanta":

Policja zatrzymała członków grupy przestępczejksp
wideo 2/2

ab/ran