Najnowsze

Będzie szerzej na Marsa

Najnowsze

| Obserwator / Kontakt24fot

- Wygląda na to, że w końcu się ruszyło! Pojawia się sprzęt i zaczynają się pierwsze prace na ul. Marsa- informuje nasz czytelnik Paweł. - Wczoraj zauważyłem tablicę informacyjną przy ul. Marsa. Czyżby to oznaczało rozpoczęcie prac budowalnych? - napisał inny czytelnik Łukasz.

- Faktycznie, wykonawca rozpoczął prace przygotowawcze do poszerzenia ulicy. Na razie wycięto drzewa - potwierdza Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- To jednak dopiero początek. Wykonawca nie opracował jeszcze do końca projektu nowej organizacji ruchu, który będzie musiał zostać zatwierdzony przez inżyniera ruchu, pana Galasa. Dlatego też, na razie nie znamy szczegółów dotyczących tego, z jakimi utrudnieniami kierowcy będą musieli się liczyć - dodaje.

Jak poinformowała nas Choińska, dokładne informacje powinny być znane za parę dni.

Dlaczego to takie ważne?

Chodzi o wąskie gardło. Budowa węzła Marsa zakończyła się pod koniec października zeszłego roku. Jednakże, kierowcy cały czas skarżą się na ogromne korki w tym rejonie. Zdaniem ekspertów, węzeł nie spełnia swojej funkcji m.in. dlatego, że ul. Marsa zwęża sie zaraz za nim.

W listopadzie wojewoda mazowiecki podpisał pozwolenie na poszerzenie ulicy na odcinku od Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Marsa – Rekrucka – Żołnierska. Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | Obserwator / Kontakt24