Atak nożownika, zatrzymano 18-latka. Ofiara wciąż w stanie ciężkim

kspZatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali 18-latka, którego poszukiwali za atak nożem podczas imprezy. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy. Jak podała policja, 18-latek wtargnął do jednego z mieszkań w centrum Pruszkowa podczas odbywającej się tam imprezy. Krystian M. miał chwycić nóż kuchenny i ranić jednego z domowników - w ręce oraz w okolice klatki piersiowej. Ktoś wezwał policję, napastnik uciekł.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, wciąż jest w stanie ciężkim. 18-latek ukrywał się. Został zatrzymany dopiero w czwartek chwilę po godzinie 6.

Trzy miesiące aresztu

- 16 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie 18-letni Krystian M. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa przy użyciu noża - informuje nas Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Jak dodaje, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy - trzymiesięczny areszt.

- Podstawą były uzasadniona obawa matactwa i ucieczki lub ukrycia się sprawcy, zagrożenie surową karą oraz uzasadniona obawa ponownego popełnienia przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu – precyzuje Mirosława Chyr.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Zobacz też materiał o sprzeczce w tramwaju, która zakończyła się atakiem na motorniczego:

Sprzeczka w tramwaju
Sprzeczka w tramwajuMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości