Najnowsze

Nocne atrakcje w Instytucie Lotnictwa

Najnowsze

Nocna impreza w Instytucie Lotnictwa
TVN24Nocna impreza w Instytucie Lotnictwa

Samoloty, śmigłowce, nowoczesne laboratoria, roboty, symulatory lotu, wystawy i pokazy. Instytut Lotnictwa znów otworzył się dla zwiedzających.

W piątek wieczorem odbyła się "8. Noc w Instytucie Lotnictwa", czyli największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego.

Odwiedzający się zachwycali, piloci zachęcali

"Ta niezwykła impreza skierowana jest do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki a także dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. To nie lada gratka dla amatorów nowinek technicznych i fotografów. Coś interesującego dla siebie znajdą zarówno przedszkolaki, jak i ich rodzice czy dziadkowie" - tłumaczą organizatorzy. Na imprezie nie zabrakło kamery TVN24. - Można pooglądać samoloty i dużo się dowiedzieć od wystawców - opowiadał jeden z odwiedzających. Inny, który odstał swoje w kolejce, podziwiał legendarne modele. A piloci namawiali, żeby pójść w ich ślady: - Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił i podążania tą karierą - mówili.

kz/pm

Pozostałe wiadomości