Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Elfem do Modlina

  Najnowsze


  29 czerwca Koleje Mazowieckie uruchomią pociągi, które dowiozą pasażerów do stacji Modlin. Dalej do Mazowieckiego Portu Lotniczego podróżnych zabiorą autobusy.

  Pociągi będą kursować codziennie między Warszawą, a stacją Modlin. Pierwszy skład odjedzie z Modlina o 00.15, ostatni o 23.23.

  14 połączeń

  W ciągu całego dnia na trasie Modlin - Warszawa do dyspozycji podróżnych będzie 14 połączeń. Dodatkowo pociągi połączą dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa - Modlin oraz Lotnisko Chopina.

  Pociągi zatrzymywać się będą na stacjach : Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawa Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia.

  Część pociągów będzie zatrzymywała się dodatkowo na stacjach: Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Praga.

  16 Elfów

  Do stacji Modlin pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 pociągów typu Elf. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących. W pociągach zamontowano dodatkowe półki na bagaż, wygodne fotele pasażerskie oraz nowoczesną toaletę.

  Pojazdy są klimatyzowane, a także objęte monitoringiem. Elfy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt oraz windy).

  Autobusy co 20 minut

  Od 16 lipca pomiędzy stacją kolejową Modlin, a terminalem lotniska co 20 minut będą kursowały autobusy lotniskowe, pomalowane w barwy Kolei Mazowieckich.

  Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów będzie dostosowany do przyjazdów i odjazdów pociągów.

  Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna będzie trwał 44 minuty. Autobusy będą pokonywały trasę stacja Modlin – terminal lotniska w około 10 minut.

  Bilet za 12.50 zł.

  Bilet na pociąg z Warszawy Centralnej do stacji Modlin (44 km) będzie kosztował 12,50 zł.

  Sprzedaż biletów na autobus i pociąg będzie możliwa w każdej kasie KM, w kasach mobilnych jak również u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

  KM/su/roody