Elfem do Modlina


29 czerwca Koleje Mazowieckie uruchomią pociągi, które dowiozą pasażerów do stacji Modlin. Dalej do Mazowieckiego Portu Lotniczego podróżnych zabiorą autobusy.

Pociągi będą kursować codziennie między Warszawą, a stacją Modlin. Pierwszy skład odjedzie z Modlina o 00.15, ostatni o 23.23.

14 połączeń

W ciągu całego dnia na trasie Modlin - Warszawa do dyspozycji podróżnych będzie 14 połączeń. Dodatkowo pociągi połączą dwa porty lotnicze w obrębie Mazowsza: Lotnisko Warszawa - Modlin oraz Lotnisko Chopina.

Pociągi zatrzymywać się będą na stacjach : Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawa Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia.

Część pociągów będzie zatrzymywała się dodatkowo na stacjach: Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Praga.

16 Elfów

Do stacji Modlin pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 pociągów typu Elf. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących. W pociągach zamontowano dodatkowe półki na bagaż, wygodne fotele pasażerskie oraz nowoczesną toaletę.

Pojazdy są klimatyzowane, a także objęte monitoringiem. Elfy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt oraz windy).

Autobusy co 20 minut

Od 16 lipca pomiędzy stacją kolejową Modlin, a terminalem lotniska co 20 minut będą kursowały autobusy lotniskowe, pomalowane w barwy Kolei Mazowieckich.

Mogą pomieścić do 70 pasażerów, są klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów będzie dostosowany do przyjazdów i odjazdów pociągów.

Przejazd pociągiem na stację Modlin ze stacji Warszawa Centralna będzie trwał 44 minuty. Autobusy będą pokonywały trasę stacja Modlin – terminal lotniska w około 10 minut.

Bilet za 12.50 zł.

Bilet na pociąg z Warszawy Centralnej do stacji Modlin (44 km) będzie kosztował 12,50 zł.

Sprzedaż biletów na autobus i pociąg będzie możliwa w każdej kasie KM, w kasach mobilnych jak również u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

KM/su/roody

Pozostałe wiadomości