Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Utrudnienia w rejonie mostu Poniatowskiego

Warszawa

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plUtrudnienia w rejonie mostu

Zaczęły się pierwsze zmiany w organizacji ruchu, związane z meczem na Stadionie Narodowym. Dla ruchu zamknięto, a potem znów otwarto most Poniatowskiego oraz Nowy Świat. Teraz mostem nie kursują tramwaje.

To początek utrudnień, które potrwać mogą mniej więcej do północy. Mecz na Stadionie Narodowym zacznie się o 20:45. Od godziny 16 w Śródmieściu ruch będzie poważnie ograniczony.

Na dobry początek drogowcy zamknęli most Poniatowskiego (w obu kierunkach) i Aleje Jerozolimskie od ronda Dmowskiego do mostu (tylko w tym kierunku). Chwilę później most został jednak otwarty, tylko po to, by wyłączony został ruch tramwajowy.

Tramwaje jadące normalnie Al. Jerozolimskimi, kończą teraz bieg na pl. Starynkiewicza. Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca z pl. Zawiszy do Wiatracznej (przez most Łazienkowski).

Sytuacja w rejonie mostu zmienia się w zalożności od liczby kibiców idących na stadion. Dla ruchu zamknięte jest też Nowy Świat, Kopernika i Tamka. Autobusy kursują objazdami.

roody