50 nowych hybryd wyjedzie na ulice

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBędą nowe autobusy (zdjęcie ilustracyjne)

Na ulice Warszawy wyjedzie 50 autobusów hybrydowych. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę pojazdów.

Na ulice Warszawy wyjedzie 50 autobusów hybrydowych. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę pojazdów.

ZTM zapewnia, że wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring, biletomaty, białe tablice zewnętrzne, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze (z architektonicznymi symbolami miasta), łączność radiową z Centralą Ruchu ZTM, systemy lokalizacyjne oraz systemy liczenia pasażerów.

Do końca 2025 roku

Zostaną wyposażone w napęd hybrydowy - spalinowo-elektryczny. Wyjadą na trasy w Warszawie i w gminach metropolii, gdzie transport organizuje ZTM. W tej chwili warszawiaków wozi 9 autobusów hybrydowych.

Pierwszy nowy autobus wyjedzie na ulice w czerwcu przyszłego roku. Kontrakt obowiązuje do końca 2025 r. Mobilis ma wykonać przewozy na poziomie około czterech milionów wozokilometrów rocznie. Stawka to 8,11 zł brutto za wozokilometr.

Jak przypomina ZTM, prywatni przewoźnicy obsługują część miejskich linii autobusowych od 1991 roku.

Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego, na mocy podpisanych umów, współpracuje z kilkoma takimi firmami. Obsługują one 90 linii stołecznych oraz kolejne 42 w ramach podwarszawskich linii "L".

ZOBACZ MATERIAŁ O KUPOWANYCH PRZEZ MIASTO AUTOBUSACH:

[object Object]
Autobus przejeżdża na czerwonym Janusz Ruchu Drogowego, Kontakt 24
wideo 2/6

ran/mś

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości