Internauci odpowiedzieli drogowcom: Te ulice do remontu

Najnowsze

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWiele ulic wymaga wymiany nawierzchni

Drogowcy swoje, internauci swoje. Na forum tvnwarszawa.pl komentujący wymieniają ulice, których nawierzchnia powinna być jak najszybciej naprawiona. Wśród nich znalazły się między innymi Bartycka, Wisłostrada czy Aleje Jerozolimskie. To odpowiedź na listę ulic do remontu, którą opublikował ZDM.

Zarząd Dróg Miejskich w 2014 roku na frezowanki planuje wydać 24 miliony złotych. We wtorek przedstawiliśmy listę zaplanowanych remontów.

"Jak po przejeździe ciężkiej artylerii!"

Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Na forum tvnwarszawa.pl pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci podają ulice wymagające - według nich - natychmiastowego remontu, a nie znalazły się na liście ZDM.

- Co z tą Bartycką? Przecież ta ulica wygląda jak po przejeździe ciężkiej artylerii!- pyta Ździchu.

- Gadacie o dziurach w jezdni. Przejedźcie się ul. Ordona. Nie wiem, czy jest gdzieś większa rzeź - napisał Rysiek z Klanu.

- Wisłostrada od ul. Gwiaździstej do Centrum Olimpijskiego, zwłaszcza w kierunku centrum. To woła o pomstę do nieba, drogowcy do roboty!- denerwuje się Armagedon.

Wtóruje mu reww. - Litości, a co z Modlińską? Szeroka 3-pasmówka, na której można pogubić zawieszenie. Droga była frezowana, ale to nic nie dało. To już nie koleiny. Rowy jak na poligonie - żali się.

- Chyba ktoś zapomniał o Modlińskiej? - pyta m3xej4.

- Bitwy Warszawskiej 1920. 17 Stycznia cala Polska jeździ po dziurach na lotnisko, skandal! - opisuje ZDM.

Internauta warszaffiak wymienia ulice na Mokotowie. - Niedźwiedzia, Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego - tyle dziur, tyle lat czekać i co? Mokotów taka bogata dzielnica - komentuje.

"Al. Jerozolimskie poprosimy całe"

- Ulica Krasińskiego od Wisłostrady do pl. Wilsona. Przypomina to zardzewiałą kolejkę górską - porównuje streetview.

- A kiedy szanowne władze wyremontują ulicę Elektoralną w samym centrum Warszawy. Jest tragiczna. Dziury, ruszające się płytki rodem z PRL. Wstyd, a obok Urząd Warszawy - napisał BOB.

- Al. Jerozolimskie poprosimy całe - aż do Pruszkowa - sugeruje Zzz.

- Proponuję aby Zarząd Dróg Miejskich wziął pod uwagę wymianę nawierzchni ulic Handlowej i Michała Ossowskiego na Targówku. Te ulice to normalny tor przeszkód. Można testować zawieszenia samochodów - komentuje Robert.

- Byłam z dzieckiem w schronisku na paluchu ulica Na Skraju to jest dopiero wizytówka miasta. Ulica i chodniki dla matek z dziećmi! - oburza się cuvoq9

- A co z ulicą św. Wincentego? Toć to tragedia, a nie główna ulica na Zacisze i Białołękę - komentuje pytam.

Wrócą na Modlińską

Z listą zapoznała się Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

- Oczywiście chcielibyśmy jak najszybciej wyremontować wszystkie inne ulice, które są w naszym zarządzie i wymagają wymiany nawierzchni. Mamy jednak, jak co roku, określony budżet. W tym roku to 24 mln zł, w związku z tym w pierwszej kolejności są typowane ulice, które są najbardziej wyeksploatowane i wymagają natychmiastowego remontu - odpowiada.

Zapewnia jednak internautów, że na Modlińską wrócą.

- Wymienimy nawierzchnię na jezdni wschodniej na odcinku od trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie do ul. Mehoffera - precyzuje.

Za niektóre drogi odpowiadają dzielnice

Gałecka przypomina także, że ZDM zarządza blisko 800 km ulic na 2700 km w całej Warszawie.

- Pozostałe drogi są np. w zarządzie poszczególnych dzielnic, a - co za tym idzie - dzielnica odpowiada za stan nawierzchni. Tak jest w przypadku ul. Niedźwiedzia, ul. Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego - wyjaśnia.

W ciągu sześciu lat (2007-2013 r.) ZDM ułożył ponad 3 mln mkw nowego asfaltu, na 273 odcinkach ulic o łącznej długości ok. 600 km, co daje ok. 75 proc. ulic z nową nawierzchnią.

W grudniu 2013 roku drogowcy opowiedzieli nam o swoich planach:

Plany ZDM na 2014 rokMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl