Gimnazjum zostaje na Twardej do 2016

Najnowsze

tvnwarszawa.plSzkoła na Twardej

Burmistrzowi Śródmieścia udało się przesunąć termin zamknięcia gimnazjum przy ulicy Twardej o rok. Szkoła może funkcjonować do 1 września 2016 roku.

- Wojciech Bartelski, burmistrz dzielnicy Śródmieście, uzyskał ustną zgodę właściciela roszczeń do gruntów, na których stoją budynki Gimnazjum nr 42, na nieprzerwane funkcjonowanie placówki do dnia 01 września 2016 – poinformował Mateusz Dallali z urzędu dzielnicy.

Właściciele nie będą przed tą datą mieli roszczeń finansowych.

Burmistrz zapowiedział, że wystąpi niezwłocznie do Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami z prośbą o wpisanie do aktu notarialnego zwracającego grunt prawowitym właścicielom daty wydania 01 września 2016 r.

- Zarząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy zwróci się do Radnych m.st. Warszawy o modyfikację Uchwały o zmianie siedziby Gimnazjum przy ul. Twardej 8/12 oraz o przesunięcie o rok daty opuszczenia dotychczasowej lokalizacji – wyjaśnił Bartelski.

"To dobra informacja"

Informację podaną przez urząd pozytywnie oceniają rodzice, którzy od kilku miesięcy walczą o pozostawienie szkoły przy Twardej. - Jest to dobra informacja, bo daje nam to więcej czasu na działania. Wciąż mamy nadzieję, że uda się pozostawić szkołę w obecnej lokalizacji lub znalezienie innej lokalizacji, ale w obrębie Śródmieścia. Wygraliśmy bitwę, ale wojna trwa - komentuje Grażyna Bednarczyk, przewodnicząca rady rodziców.

75 proc. gruntu do zwrotu

Wszystko dlatego, że odnaleźli się spadkobiercy właścicieli gruntu, na którym położony jest budynek szkoły, więc ma być zwrócony. Rodzice i uczniowie liczyli, że znajdzie się inne rozwiązanie.

- Musimy zwrócić 75 procent gruntu, na którym jest położona szkoła przy ulicy Twardej. Dotyczy to części, na której akurat znajduje się budynek – powiedziała Urszula Cendrowska, wiceburmistrz odpowiedzialna za edukację w dzielnicy.

W zamian uczniowie mają przenieść się do budynku przy ulicy Żywnego 25. Od Twardej jest oddalony o ponad 5 kilometrów. Na jego remont zarezerwowano ponad 8 milionów złotych.

We wtorek odbyła się miejska komisja oświaty.

Mówi Marzena Cendrowska, wiceburmistrz ŚródmieściaDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl