Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Antyterroryści przy Narodowym. Ćwiczenia przed szczytem NATO

Warszawa

TVN24Antyterroryści przy Narodowym

W okolicy Stadionu Narodowego antyterroryści ćwiczyli przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Kierowcy przez ponad dwie godziny musieli się liczyć z utrudnieniami w najbliższym otoczeniu areny.

Początkowo ćwiczenia zaplanowano na godz. 10, ale ich rozpoczęcia przesunięto na 12. Jak relacjonowała reporterka TVN24 Katarzyna Drozd, antyterroryści sprawdzali się w sytuacji, gdy podczas koncertu dochodzi do ataku.

- Wcześniej odbył się też atak na autobus. Lądował też helikopter - dodała Drozd.

Utrudnienia dla kierowców trwały do godz. 14. W tym czasie ruchem kierowała policja. Ograniczony był teren parkingów Stadionu Narodowego od strony ul. Zamoyskiego.

Nieprzejezdne było Wybrzeże Szczecińskie – obydwie jezdnie pomiędzy mostami Poniatowskiego a Świętokrzyskim, ul. Sokola – od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego oraz ul. R. Siwca na całej długości.

Jak informowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, służby ćwiczyły m.in. szturm antyterrorystów i żołnierzy jednostek GROM, ewakuację VIP-ów oraz uczestników imprezy masowej, desant ze śmigłowca policyjnego oraz z pontonu, działania pirotechniczne na miejscu wybuchu, transport rannej osoby przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ćwiczenia też na Żoliborzu

Ćwiczenia antyterrorystyczne odbyły się także na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych przy Włościańskiej. Tam pracownicy MZA i żandarmeria wojskowa przeprowadzili m.in. symulację konwojowania autobusów do miejsca koncentracji i sprawdzenia pirotechnicznego pojazdu.

Zobacz także jak służby ćwiczyły w kwietniu na ścianach Pałacu Kultury:

skw/r