Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

20 ton nielegalnego tytoniu w Wołominie. "Wart 14 milionów złotych"

Warszawa

Komenda Główna Straży GranicznejSłużby przejęły 20 ton nielegalnego tytoniu

Służby zlikwidowały w Wołominie magazyn, w którym było blisko 20 ton nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie 14 milionów złotych - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Krajanka znajdowała się w specjalnie zabezpieczonych kartonach ważących po 140 i 150 kilogramów. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 15,8 miliona złotych (wartość samego towaru wynosi 14 mln, a do tego służby doliczają akcyzę).

Oprócz samego tytoniu w magazynie znaleziono 6,8 tony gotowej poligrafii oraz inne półprodukty służące do produkcji papierosów, które posiadały znaki znanych marek tytoniowych.

- To wskazuje, że nielegalne papierosy niebawem miały trafić do dystrybucji na czarnym rynku. Nadal trwają czynności mające ustalić, kto był właścicielem ujawnionego towaru – powiedziała PAP rzeczniczka.

Trwa dalsze postępowanie

Akcja w Wołominie została przeprowadzona 6 czerwca i była finałem wcześniejszej współpracy funkcjonariuszy Służby Granicznej z placówki w Tuplicach (Lubuskie), policjantów z łódzkiego zarządu CBŚP i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej z Warszawy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Warszawy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o rozbiciu grupy działającej metodą na policjanta:

Policja zatrzymała członków grupy przestępczejksp
wideo 2/2

PAP/ab/ran