W Grecji spadł śnieg. Zamknięto szkoły

Autor:
anw
Źródło:
ENEX, https://www.iefimerida.gr/

Zimowa aura nawiedziła Attykę, jeden z trzynastu greckich regionów. Miejscami dosypało śniegu i zrobiło się biało. Z powodu pogody zamknięto część szkół. Odnotowano liczne utrudnienia na drogach.

Zimny front atmosferyczny Filip (Filippos), który nawiedził Grecję, spowodował, że w Attyce spadł śnieg. Z tego powodu minister ds. kryzysu klimatycznego i ochrony ludności Christos Stylianides zadecydował w środę, że szkoły położone w północnej, wschodniej i zachodniej części tego regionu zostaną zamknięte. Władze zakazały również podróżowania samochodom ciężarowym po części autostrad.

Utrudnienia na drogach

Filip już w środę nawiedził znaczną część kraju, przyniósł opady śniegu i deszczu. Odnotowano liczne utrudnienia na autostradach. Niektóre auta, aby pokonać drogę, musiały mieć łańcuchy na oponach.

W czwartek śnieg ma sypać na Krecie, wyspach Morza Egejskiego, Tesalii, środkowej Grecji, Peloponezie, Macedonii i Tracji. Zdaniem grecki meteorologów zimowa aura utrzyma się do niedzieli.

- W ciągu kilku godzin w górach spadło około ponad metr śniegu - powiedział George Tsapourniotis, burmistrz gminy Mandudi-Limni-Ajia Ana.

Autor:anw

Źródło: ENEX, https://www.iefimerida.gr/

Pozostałe wiadomości