Ludzie uwięzieni w autach, rzeki zamiast ulic. Przez Arkansas i Wirginię Zachodnią przeszły silne ulewy

Autor:
kw/dd
Źródło:
Reuters
Pogoda w USA

Część stanów Arkansas i Wirginia Zachodnia doświadczyły w piątek silnych burz i ulewnych opadów. Miejscami poziom wody był tak duży, że uwięził ludzi w autach. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała alarmy i ostrzegła, że w najbliższym czasie pogoda także nie będzie spokojna.

Z powodu ulewnych opadów w północno-zachodnim Arkansas, kilkadziesiąt dróg musiało zostać zamkniętych. Według świadków woda przelewała się przez ulice i zniszczyła most Wagon Wheel w Cave Spring.

Według władz hrabstwa Benton, część dróg już jest przejezdna, ale niektóre będą musiały pozostać zamknięte do czasu zakończenia działań służb ratowniczych na zalanych terenach.

Powodzie poważnie dotknęły również hrabstwo Washington. Na zdjęciach zamiast ulic widać rzeki.

Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała dla stanu różne ostrzeżenia przeciwpowodziowe. Niektóre alarmy stracą ważność dopiero w środę 11 maja.

Padało także w Wirginii Zachodniej

Także mieszkańcy części Wirginii Zachodniej doświadczyli w piątek ulew i powodzi. Według relacji niektórzy byli uwięzieni w swoich domach i pojazdach. Poziom wody był tak wysoki, że pochłaniał samochody, w innych miejscach sięgał nawet drzwi wejściowych.

Synoptycy także wydali alarmy przed ulewnym deszczem, burzami i potencjalnymi powodziami. Prognozy nie napawały optymizmem, gdyż także na sobotę prognozowano intensywne opady i wyładowania.

Władze regionu wezwały mieszkańców do zachowania czujności i stosowania się do poleceń służb w przypadku ewakuacji.

Autor:kw/dd

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości