Pogoda na jutro - piątek 02.06. Więcej chmur, chłodniej i możliwy deszcz

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Piątek 02.06 nie będzie tak słoneczny jak ostatnie dni. Zrobi się też chłodniej, zwłaszcza na północy kraju. Wiatr, szczególnie w północnych i wschodnich regionach, powieje mocniej. Miejscami może słabo popadać deszcz.

Noc na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodnie. Na północy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, a lokalnie pojawią się słabe i przelotne opady deszczu poniżej 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 6-7 stopni Celsjusza na północy do 9-11 st. C w południowych regionach. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni, na północy umiarkowany, skręcający na północny.

Pogoda na piątek 02.06

Dzień przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z licznymi rozpogodzeniami. Lokalnie, zwłaszcza na wschodzie oraz w drugiej części dnia na Wybrzeżu, możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Spadnie tam poniżej 2 l/mkw. W Bieszczadach mogą wystąpić burze.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C w Trójmieście i 16 st. C na Suwalszczyźnie oraz Warmii i Mazurach, przez 18 st. C w centralnej Polsce, do 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, północny wiatr, na północy i wschodzie w porywach rozpędzi się do 40-50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w piątek w większości kraju znajdzie się na poziomie około 60 procent. Mieszkańcy północnego wschodu odczują chłód, na krańcach południowych będzie odczuwalne ciepło, natomiast na przeważającym obszarze Polski - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w większości regionów okażą się neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Na noc dla Warszawy prognozowane jest małe zachmurzenie wzrastające do dużego. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z licznymi rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, północny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1004 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północny. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się pogodnie, ale w ciągu dnia może słabo i przelotnie popadać deszcz, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje dość silny, porywisty, północny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1022 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 9 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Piątek w Poznaniu również upłynie pod znakiem pogodnej aury. Jedynie przejściowo pojawi się większe zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach silniejszy, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1008 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia także w piątek mogą spodziewać się pogodnej aury. Zachmurzenie wzrośnie tylko przejściowo. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Powieje umiarkowany, okresami w porywach silniejszy wiatr, północno-zachodni skręcający na północno-wschodni. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Piątek też przyniesie w Krakowie pogodną aurę. Większe zachmurzenie wystąpi jedynie przejściowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, północno-zachodni skręcający na północno-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 988 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości