TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - piątek 20.05. Deszcz, burze, porywisty wiatr

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na czwartek 7.07
Pogoda na czwartek 7.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W piątek 20.05 w większości kraju należy spodziewać się opadów deszczu. W wielu miejscach zagrzmi. Podczas burz będzie porywiście wiać, niewykluczony jest również grad. Termometry wskażą maksymalnie od 21 do 27 stopni Celsjusza.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Pojawią się opady deszczu rzędu 15 litrów wody na metr kwadratowy, które będą przemieszczać się z głębi kraju na południowy wschód. Po południu w południowych oraz częściowo w centralnych i wschodnich regionach kraju wystąpią burze, lokalnie z gradem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku zachodniego będzie wiać umiarkowanie, okresami dość silnie. Wiatr w porywach sięgnie 40-60 kilometrów na godzinę, a podczas burz może rozpędzać się do 60-80 km/h.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza na przeważającym obszarze kraju osiągnie około 70 procent. Mieszkańcy większości regionów odczują gorąco. Warunki biometeorologiczne na południu, częściowo na wschodzie i w centrum kraju okażą się niekorzystne, a w pozostałych miejscach będą neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Dzień w Warszawie upłynie z dużym, okresami umiarkowanym zachmurzeniem. Po południu przelotne opady deszczu do 10 l/mkw, możliwa burza. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-60 km/h, z kierunków zachodnich. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1003 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W ciągu dnia w Gdyni, Sopocie i Gdańsku nie powinno padać. Zachmurzenie okaże się umiarkowane, okresami duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje zachodni umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

Dzień w Poznaniu upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, które okresami będzie wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 26 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-50 km/h, południowo-zachodni skręcający na zachodni. CIśnienie w południe osiągnie 1005 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Za dnia mieszkańców Wrocławia czeka duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. i burzami. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h, z kierunków zachodnich. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu do 10 l/mkw., możliwa jest również burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 990 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości