Pogoda na dziś - niedziela 18.09. W części kraju może być burzowo

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Niedziela 18.09 upłynie pod znakiem opadów deszczu, którego najwięcej spadnie na południowym wschodzie kraju. W rejonie Pomorza lokalnie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna osiągnie od 11 do 16 stopni Celsjusza.

W niedzielę w przeważającej części kraju zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. W rejonie Pomorza lokalnie możliwe są słabe krótkotrwałe burze. W południowo-wschodnich regonach przez większość dnia będzie utrzymywać się pochmurna aura, początkowo ze słabymi i umiarkowanymi ciągłymi opadami rzędu 10-20 l/mkw., które stopniowo odsuwać się będą na wschód.

Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13 st. C na południowym wschodzie, przez 14-15 st. C w większości kraju, do 16 st. na Pomorzu. Wiatr powieje z kierunku północno-zachodniego, umiarkowanie, w porywach dość silnie.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza prawie w całym kraju sięgnie 60-70 procent, wyższa będzie na południowym wschodzie. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeto.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy w niedzielę czeka duże zachmurzenie ze słabymi przelotnym opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 14-15 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W południe barometry wskażą 990 hektopaskali i ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Na niedzielę dla Gdańska, Sopotu i Gdyni prognozowane jest duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe są również burze. Termometry pokażą maksymalnie 15-16 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania mogą spodziewać się w niedzielę dużego zachmurzenia ze słabymi przelotnym opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 13-14 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 994 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela przyniesie we Wrocławiu duże zachmurzenie ze słabymi przelotnym opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13-14 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 993 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Kraków

Niedziela w Krakowie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia ze słabymi przelotnym opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 12-13 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 980 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości