Najbliższe dni zapowiadają się ciepło. Termometry będą pokazywać od 20 do 26 stopni. Czeka nas sporo pogodnych chwil, jednak miejscami niewykluczone są przelotne opady. Lokalnie zagrzmi.
- Wreszcie do Polski zawitała spóźniona wiosna - mówił w piątek na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Prognozę pogody przedstawił w rytmie flamenco.
Temperatura w trakcie kolejnych dni długiego weekendu wzrośnie nawet do 26 stopni Celsjusza. Miejscami może przelotnie popadać. Uwaga: w piątek między innymi na Mazurach możliwe są burze z silnymi porywami wiatru.
Pierwszy dzień długiego weekendu będzie upływać na ogół pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, miejscami jednak wzrośnie ono do dużego i pojawią się opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie od 19 do 24 stopni Celsjusza.
Długi czerwcowy weekend będzie wyraźnie cieplejszy niż ostatnie dni. W całym kraju temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Burz się nie spodziewamy, ale opadów deszczu nie unikniemy. Gwałtowne zjawiska możliwe są za to na początku następnego tygodnia.
Środa zapowiada się na ogół pogodnie. Będą jednak regiony, w których słabo i przelotne popada. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 23 stopnie Celsjusza.
Przed nami kilka ciepłych i pogodnych dni. Będą jednak regiony, w których popada lub zagrzmi. Sprawdź pogodę na Boże Ciało i długi weekend czerwcowy na tvnmeteo.pl.
Wtorek w części kraju zapowiada się deszczowo, miejscami możliwe są burze. Temperatura maksymalna nie powinna sięgać powyżej 19 stopni Celsjusza. Możemy odczuwać chłód.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać alarmy przed burzami z gradem. Podczas wyładowań może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy.
Jeszcze we wtorek miejscami mogą pojawiać się burze i przelotne opady. Potem czeka nas kilka dni pogodnej aury. Będzie też coraz cieplej - w piątek i sobotę termometry pokażą od 19 do 23 stopni Celsjusza.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują - w poniedziałek i wtorek należy spodziewać się ostatnich opadów śniegu. Padać ma wysoko w górach. Śniegiem sypnęło już w weekend.
Poniedziałek w niektórych regionach może przynieść słabe, przelotne opady. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 21 stopni. Pogoda będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed przymrozkami. Miejscami temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza.
Chłodne powietrze z północy skończy napływać do Polski w połowie tygodnia. Sprawdź, co przygotował prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.
W niedzielę aura zapowiada się na ogół pogodnie, ale niektórych regionach może słabo i przelotnie padać. Na termometrach zobaczymy od 15 do 19 stopni Celsjusza.
W niektórych regionach Polski pogoda będzie stanowić zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy przed intensywnymi opadami deszczu.
Przed trzema laty o tej porze roku było upalnie. Tegoroczna końcówka maja w żadnym stopniu nie przypomina tamtej pogody. Miejscami na termometrach nie będzie więcej niż 15 stopni. Czy początek czerwca przyniesie ocieplenie? Sprawdź w tvnmeteo.pl.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać w niedzielę alarmy przed silnym deszczem z burzami. We wtorek, w rejonach podgórskich, możliwe są przymrozki. Sprawdź prognozę pogodowych zagrożeń.
Choć aura niezbyt na to wskazuje, przed nami ostatnie dni maja. W najbliższych dniach termometry nie pokażą więcej niż 20 stopni Celsjusza. Prognozowane są też opady, miejscami dość intensywne. Lokalnie może zagrzmieć.
Kwiecień Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej określił jako "ekstremalnie" chłodny, maj też pogodą nie zachwyca. Jakiej temperatury możemy spodziewać się w czerwcu?