W Zabrzu koń wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Z pomocą ruszyli strażacy

Autor:
as
Źródło:
PAP, KMPSP w Zabrzu
Strażacy uratowali konia ze studzienki kanalizacyjnej
Strażacy uratowali konia ze studzienki kanalizacyjnejKomenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu
wideo 2/4
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w ZabrzuStrażacy uratowali konia ze studzienki kanalizacyjnej

W sobotę strażacy z Zabrza przeprowadzili niecodzienną akcję - wyciągnęli konia z nieczynnej studzienki kanalizacyjnej. Zwierzę, całe i zdrowe, zostało przekazane właścicielce.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej (KMPSP) w Zabrzu poinformowała w mediach społecznościowych o nietypowej akcji, do której doszło w sobotę po południu. Miejscowe stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o koniu, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej przy ul. Srebrnej w Zabrzu.

Zwierzę nie poniosło obrażeń

Jak podaje PSP w Zabrzu, na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Zabrze oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu zwierzęcia i przekazaniu go obecnej na miejscu właścicielce.

Przed akcją ratunkową, obecny na miejscu weterynarz podał zwierzęciu środki uspokajające i nadzorował jego stan podczas prowadzonych działań. Podczas akcji użyto strażackiego dźwigu oraz odpowiednio przygotowanego systemu pasów.

- Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń – zapewnili strażacy. Po wyciągnięciu na powierzchnię koń stał o własnych siłach.

To nie była jedyna nietypowa akcja, jaką w tym tygodniu przeprowadzili strażacy z Zabrza. We wtorek, jeden z mieszkańców miasta znalazł pod maską swojego samochodu pytona królewskiego. Trwa ustalanie, w jaki sposób gad znalazł się w tym miejscu oraz kto jest jego właścicielem.

Autor:as

Źródło: PAP, KMPSP w Zabrzu

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Pozostałe wiadomości