TVN Meteo | Polska

Bilans wtorkowych burz. Strażacy interweniowali 440 razy

TVN Meteo | Polska

Aktualizacja:
Autor:
anw/dd
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl, TVN24
Nawałnica w Głubczycach
Nawałnica w GłubczycachKontakt 24/MateuszKitka
wideo 2/4
Kontakt 24/MateuszKitkaNawałnica w Głubczycach

Burze pojawiały się we wtorek nad niektórymi regionami Polski. Zjawiskom towarzyszyły opady deszczu i silne porywy wiatru. Nad opolskimi Głubczycami doszło do oberwania chmury, zalane zostały tam piwnice. Łącznie w całym kraju odnotowano 440 interwencji.

Wtorek przyniósł miejscami gwałtowną aurę. Jak przekazał we wtorek wieczorem rzecznik komendanta głównego PSP brygadier Karol Kierzkowski, po burzach interweniowano 440 razy.

- Do godziny 18.30 straż pożarna odnotowała 440 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz. Najwięcej na terenie województwa opolskiego - 79, mazowieckiego - 79 oraz śląskiego 60 - poinformował. Jak dodał, w wyniku gwałtownej aury nikt nie ucierpiał. Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

Nawałnica w Opolskiem

Przez Głubczyce, miasto położone w województwie opolskim, przeszła nawałnica. Jak poinformował dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, w wyniku burzy zalanych zostało 25 piwnic. Nie ma innych poważnych zniszczeń ani osób poszkodowanych. 

Działania dotyczyły głównie usuwania wody z zalanych piwnic i dróg - przekazał dyżurny Komedy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Były też dwa przypadki, gdzie piorun uderzył w dach, ale nikomu nic się nie stało - oderwanych zostało kilka dachówek, metr na dwa. Najwięcej interwencji odnotowano w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim i głubczyckim. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i upałem.

>>> SPRAWDŹ, GDZIE JEST BURZA

Wasze relacje z burzowego wtorku

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania przedstawiające nawałnicę w Głubczycach.

"Liczne podtopienia, zalane ulice, piwnice, wybijające studzienki kanalizacyjne, to efekt przejścia intensywnej nawałnicy nad powiatem głubczyckim w województwie opolskim" - napisał autor nagrania o nicku "MateuszKitka".

Również w Trójmieście aura daje się we znaki, zalane są ulice. Otrzymaliśmy także relację z ulewy w Łodzi i z warszawskich Bielan.

WIDZIEŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ Z NAMI MATERIAŁAMI I WYŚLIJ NA KONTAKT 24

Autor:anw/dd

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości