TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - poniedziałek 23.05. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia. Do 22 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 3/4.07
Pogoda na noc 3/4.07tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałkowy poranek może przynieść miejscami chmury, jednak w ciągu dnia zacznie się wypogadzać. Będą miejsca, w których przelotnie popada deszcz. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 20-22 stopnie Celsjusza.

Polska będzie w zasięgu słabego wyżu znad Niemiec. Jedynie wschodnie regiony kraju znajdą się pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji. Do Polski w ciągu nocy napływać będzie chłodne powietrze znad północnego Atlantyku i dopiero w ciągu dnia na zachodzie kraju zaznaczy się napływ cieplejszych mas powietrza z Europy Zachodniej.

Od wtorku Polska będzie pod wpływem cyrkulacji zachodniej, co oznacza dynamiczną, zmienną aurę ze strefami frontów atmosferycznych, silniejszym wiatrem oraz opadami deszczu i burzami o zmiennym stopniu intensywności. Napływać będą naprzemiennie ciepłe i chłodne masy powietrza z zachodu Europy.

Pogoda na noc

W ciągu nocy na wschodzie kraju będzie pochmurno, miejscami pojawić się mogą słabe opady deszczu, maksymalnie do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze wystąpią liczne rozpogodzenia. W godzinach wieczornych lokalnie na południu możliwy jeszcze słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum od 3-5 stopni Celsjusza na zachodzie i w centrum do 7-8 st. C na wschodzie kraju. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

Pogoda na poniedziałek

Poranek jeszcze w wielu miejscach kraju będzie pochmurny. Na zachodzie kraju spodziewane są zamglenia i lokalne mgły. W ciągu dnia prognozowane są liczne rozpogodzenia - od zachmurzenia małego i umiarkowanego na zachodzie, do dużego na wschodzie Polski. W tej części kraju spodziewany jest słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-17 st. C na wschodzie i północy do 20-22 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i zmienny, jedynie na zachodzie powieje umiarkowanie z południowego wschodu.

Pogoda na poniedziałek 23.05
Pogoda na poniedziałek 23.05tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wyniesie około 60-80 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 23.05
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 23.05tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy prognozowane jest duże zachmurzenie, przejściowo możliwy słaby opad deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 9-10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. O północy barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Dzień w Warszawie zapowiada się początkowo pochmurno. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Na noc dla Gdyni, Sopotu i Gdańska prognozowana jest pogodna aura bez opadów. Temperatura minimalna sięgnie do 5-6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. Ciśnienie o północy osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W ciągu dnia mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni czeka pogoda aura. Nie powinno padać. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. W południe barometry wskażą do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Opady nie sią prognozowane. Temperatura minimalna wyniesie 4-5 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszkańcy Poznania w ciągu dnia mogą spodziewać się pogodnej aury i słonecznego nieba. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu nocą będzie pogodnie i bez deszczu. Termometry pokażą minimum 6-7 st. C. Wiatr będzie słaby i zmienny. Ciśnienie o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Dzień we Wrocławiu upłynie pod znakiem słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 997 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Dla Krakowa na noc prognozowana jest pogodna, przejściowo pochmurna aura. Na termometrach zobaczymy minimum 6-7 st. C. Słaby wiatr powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie o północy osiągnie 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Za dnia w Krakowie będzie pogodnie, jedynie przejściowo może się nieco zachmurzyć. Nie powinno padać. Temperatura minimalna sięgnie 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 985 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości