Pogoda na jutro - środa 8.02. Po mroźnej nocy pochmurny dzień z szansą na rozpogodzenia

Autor:
kw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Najbliższa noc zapowiada się mroźno, miejscami termometry wskażą -10 stopni Celsjusza. Za dnia w niektórych regionach temperatura przekroczy 0 stopni Celsjusza. W środę możemy spodziewać się chmur, ale jest też szansa na rozpogodzenia.

Polska znajduje się pod wpływem mocnego układu wyżowego Elisabeth z centrum przemieszczającym się znad Polski w kierunku Ukrainy. Znad południowo-wschodniej Polski odsuwa się słabo aktywny front atmosferyczny z opadami śniegu. Kraj pozostaje w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego, tylko o północno-zachodnie regiony kraju otrze się cieplejsze powietrze polarne - przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Pogoda na noc 7/8.02

Nadchodząca noc przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce może słabo poprószyć śnieg do 1-2 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, przez -8 st. C w centrum kraju, do -2/-4 st. C nad samym morzem. Wiatr ze wschodu i południa będzie słaby.

Pogoda na jutro - środa 8.02

Środa upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, szczególnie na zachodzie. Termometry pokażą od -3 st. C na Podkarpaciu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa 8.02

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. W większości kraju odczujemy zimno, tylko na północnym zachodzie zrobi się chłodno. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą neutralne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie -7 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1027 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Środa w Warszawie zapowiada się bardzo pochmurno, możliwe są przejaśnienia. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1030 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie upływać pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie -6 st. C. Wiatr, wiejący ze zmiennych kierunków, będzie słaby. O północy barometry wskażą 1042 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka bardzo pochmurna środa, ale możliwe są przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1043 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem zachmurzenia, możliwe są rozpogodzenia. Termometry pokażą minimum -10 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1031 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie bardzo pochmurne, możliwe są rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Słaby wiatr powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1032 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy minimum -10 st. C. Wiatr, nadciagający z południowego wschodu, będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1027 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W środę mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna sięgnie 1 st. C. Powieje słaby wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1028 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pochmurne niebo oraz niewielkie opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -8 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 1018 hPa.

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środętvnmeteo.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości