Pogoda na dziś - piątek, 30.09. Miejscami może zagrzmieć i mocniej popadać, od 11 do 17 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W piątek 30.09 wystąpią opady deszczu, które będą przemieszczać się od południa w głąb kraju. Miejscami mogą pojawić się też burze. Nie zabraknie też regionów, którym dopisze pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni.

Piątek na północy i zachodzie Polski przyniesie dość pogodną aurę. W pozostałych regionach zrobi się pochmurno, prognozowane są także opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, które będą przemieszczać się od południa w głąb kraju. W górach spadnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Śląsku, przez 13 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, podczas burz silny wiatr.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek, 30.09

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód, miejscami też wilgoć. Warunki biometeorologiczne przeważnie okażą się niekorzystne, tylko na północnym zachodzie neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Piątek w Warszawie zapowiada się pochmurny, po południu wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. W południe ciśnienie osiągnie 999 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu pochmurny piątek z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu będzie pochmurny z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka w piątek pochmurna aura, okresami prognozuje się też słabe opady deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 13 st. C. Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 996 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

Na piątek w Krakowie prognozuje się pochmurną aurę, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 984 hPa. 

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątektvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości