Najnowsze

Zmienne warunki nad morzem i jeziorami

Najnowsze

Prognoza dla kurortów
Prognoza dla kurortów

Tylko w kilku miejscowościach Warmii i Mazur będzie się dało w czwartek wypoczywać. Większość kurortów - nie tylko północnego wschodu, lecz także Pomorza i Wybrzeża - będzie deszczowa i burzowa.

W większości kurortów Warmii i Mazur będzie w czwartek pochmurno, ale nie deszczowo. Słońcem nacieszą się jedynie turyści w Mikołajkach, Rucianem-Nidzie, Ełku, Augustowie i Olecku.

Temperatura będzie przyjemna, powinna oscylować wokół 23 st. C. Tylko o 3-4 st. C mniej wyniesie temperaTura wody w jeziorach. Warto skorzystać z niewielkiej różnicy temperatur i wykąpać się w którymś z warmińsko-mazurskich jezior.

Ponieważ prędkość południowo-wschodniego wiatru nie przekroczy 10 km/h, żeglarze i windsurferzy będą się raczej nudzić na brzegu.

Nad morzem mniej pogody

Od Międzyzdrojów po Ustronie Morskie spodziewamy się przelotnych opadów, które nie pozwolą w pełni cieszyć się wypoczynkiem na plaży. Od Mielna po Władysławowo z kolei może grzmieć. W pasie Jastarnia-Krynica Morska zachmurzenie będzie duże.

Słupki rtęci wskażą od 23 st. C w Jastarni do 26 st. C w Rowach. Wody Bałtyku nie będą ciepłe - ich temperatura wyniesie tylko 19 st. C.

2-3 st. w skali Beauforta, nieco za mało by móc żeglować, wyniesie siła południowo-wschodniego wiatru.

WIĘCEJ W SERWISIE WAKACYJNYM

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości