Złota i ciepła. Jesień już w piątek

Tomasz Wasilewski o jesieni/TVN24
Tomasz Wasilewski o jesieni/TVN24
Tomasz Wasilewski o jesieni/TVN24

Nadchodzące dni będą ciepłe i słoneczne. Termometry pokażą powyżej 20 st. C. Z wyjątkiem piątku. 23 września przyjdzie jesień, a wraz z nią jednodniowe ochłodzenie.

- Jesień przyjdzie do nas niezauważalnie w piątek o 11:05, ale zmiana pory roku nie powinna być powodem do zmartwienia - mówi Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo. - Nadal będzie ciepło, jak na wrzesień, a dobra pogoda szybko się nie skończy - przekonuje.

Słońce nad Polską

W najbliższych dniach na termometrach zobaczymy ponad 20 st. C. Najcieplejszym dniem będzie niedziela z 24 kreskami, a najchłodniejszym - piątek, kiedy słupki rtęci pokażą tylko 18-19 st. C.

W środę pogodnie i sucho będzie na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na południu mogą wystapić słabe opady deszczu. Na Wybrzeżu poczujemy maksymalnie 19 st. C, 20 - na Pomorzu, Warmii, Suwalszczyźnie i Górnym Śląsku, 21 st. C - na Mazowszu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Małopolsce, a od 22 st. na Dolnym Śląsku do 23 st. na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Czwartek zapowiada się pochmurny jedynie na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Pomorzu do 23 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Jesień przyniesie chłód

Pierwszy dzień jesieni będzie pogodny, tylko na wschodzie kraju pojawi się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu. Niestety temperatura spadnie. 15 kresek wskażą termometry na Pomorzu, najwięcej, bo 18-19 - na Podkarpaciu. - Nie bójmy się jesieni, bo będzie to jednodniowe ochłodzenie - uspokaja Wasilewski.

Pogodny weekend

W sobotę i niedzielę będzie już pogodnie i ciepło w całym kraju. 25 września na Dolnym Śląsku termometry wskażą nawet 24-25 st. C. Pogoda będzie sprzyjać długim jesiennym spacerom.

Autor: mm/ms / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości