Najnowsze

Żagle? Tylko na południu

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy na 20.06
Prognoza dla żeglarzy na 20.06

Chłodne i wilgotne powietrze znad Skandynawii powstrzymuje polskich żeglarzy przed wypłynięciem z portów. Wilki morskie powinny uważać na Bałtyku. Idealne warunki żeglarskie będą w okolicach wysp greckich i chorwackich.

Polskie wybrzeże będzie jutro bardzo chłodne. Na termometrach zobaczymy niewiele ponad 17 kresek. Z zachodu powieje mocny wiatr, a na morzu do sześciu stopni w skali Beauforta. Od rana będzie padać. We wschodniej części, w okolicach Trójmiasta, Krynicy Morskiej i Jastarni, zagrzmi.

Zimne Mazury

Mazurskie jeziora również nie będą sprzyjać miłośnikom sportów wodnych. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 18 kresek. Przez Mamry, Śniardwy i Tałty przejdą burze i deszcze. Wiatr mocno zawieje z zachodu.

Jezioro Zegrzyńskie na tle innych wypadnie dobrze, z temperaturą 19 st. C i bezburzową aurą.

Zdecydowanie najchłodniejsze będzie jezioro Solińskie. Tam na termometrach tylko 16 st. C.

Bałtyk nieprzyjazny

Bałtyk wyjątkowo da się we znaki wilkom morskim. W poniedziałek zobaczą na termometrach tylko 17 st. C. Mocno zabuja też łodzią, bo na morzu powieje do siedmiu stopni w skali Beauforta. Niestety płaszcz przeciwdeszczowy będzie dla majtków strojem obowiązkowym. Opady mogą być silne, a słońca na horyzoncie nie uświadczą. Podobne warunki pogodowe będą w Cieśninach Duńskich.

Na południe

Jedyne dogodne miejsca dla europejskich żeglarzy będą w poniedziałek w Grecji i Chorwacji. Temperatury wokół wysp będą oscylowały w granicach 29-30 st. C. Wiatr powieje od trzech do czterech stopni w skali Beauforta z kierunków zmiennych.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości