Wiosna utrzyma się do czwartku. Potem pojawi się śnieg i mróz

Wiuosna utrzyma się do czwartku (TVN24)
Wiuosna utrzyma się do czwartku (TVN24)
Wiuosna utrzyma się do czwartku (TVN24)

Nie licząc wtorku przed nami jeszcze dwa dni ze słońcem, ale już pod koniec tygodnia przyjdzie ochłodzenie. W piątek czeka nas załamanie pogody, pojawią się opady deszczu, w sobotę deszczu ze śniegiem, a w niedzielę śniegu. Temperatura w ciągu kilku dni obniży się o 13 st. C.

Na początek niewielka dawka dobrych wiadomości. Do czwartku włącznie nasz kraj znajdzie się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia. Będzie słonecznie i bardzo przyjemnie za sprawą coraz mocniej grzejącego słońca. Kulminację ciepłej pogody synoptycy zapowiadają na jutro, kiedy w najcieplejszym miejscu kraju termometry powinny wskazać 14 st. C. Dwucyfrowa wartość temperatury utrzyma się w czwartek, ale już następnego dnia czeka nas niemiła niespodzianka.

NIŻ PRZYNIESIE MRÓZ I ŚNIEG, SPRAWDŹ KIEDY I SKĄD PRZYJDZIE

Zmiana w złą stronę

- Od piątku pogoda będzie się szybko, gwałtownie i w bardzo złą stronę zmieniać. Synoptycy przewidują przyjście niżu nad Polskę, i to niżu z bardzo dużymi opadami najpierw deszczu, później deszczu ze śniegiem, a w końcu śniegu - zapowiada prezenter pogody TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Szybko zacznie spadać temperatura. W czwartek maksymalnie wyniesie 10 st. C, w piątek 7 st. C, a w niedzielę już tylko 1 st. C.

Powrót mrozu

W przyszłym tygodniu ma być jeszcze chłodniej. W ciągu dnia słupki rtęci wskażą -3, -5 st. C, a w nocy nawet -12 st. C, prognozują synoptycy.

- Wróci więc zimowa pogoda, biały krajobraz i absolutnie nie ma co myśleć o zmianie opon na letnie, bo te zimowe z pewnością będą się przydawać, a nawet mogą być konieczne, bo opady śniegu przewidywane na niedzielę będą spore - zaznacza Wasilewski.

Według najnowszych danych może spaść nawet do 10 cm białego puchu.

Za 10 dni ciepło na dłużej

Ochłodzenie, które przyjdzie w niedzielę utrzyma się przez sześć dni. - Od następnego weekendu z tego dołka temperaturowego będziemy wychodzić i wtedy to ocieplenie powinno być trwalsze - przekonuje prezenter pogody.

Tak więc na stabilną i ciepłą pogodę poczekamy, licząc od dziś, około 10 dni.

Do czwartku wiosna, potem ochłodzenie i powrót zimy

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości