Najnowsze

Węgry: Ewakuacje z powodu silnych burz

Najnowsze


W nocy z piątku na sobotę nad Węgrami przeszły intensywne burze. Towarzyszył im porywisty wiatr i duże opady deszczu. W Brabancji i Szentistvanie z powodu podtopień ewakuowano mieszkańców podtopionych terenów.

Burze, które w piątek ogarnęły znaczą część Węgier, dokonały sporych spustoszeń. Jak powiedział Marton Hajdu ze sztabu kryzysowego, silny wiatr łamał gałęzie i powalał drzewa. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt dachów, w tym część została całkowicie zerwana. W położonej na południu Brabanji i Komitacie Borsod-Abaúj-Zemplén (północny wschód kraju) z powodu deszczu konieczne były ewakuacje ludności. W sumie zalanych zostało 17 domów. Władze poinformowały, że setki piwnic uległy podtopieniu.

Burze w Budapeszcie

Tylko w Budapeszcie straż pożarna musiała interweniować ponad 100 razy. W większości przypadków strażacy byli wzywani do powalonych drzew, zalegających na drogach gałęzi, a także do podtopień. W sobotę na Węgrzech trwają prace porządkowe. Na szczęście sprzyja im pogoda. Służby meteorologiczne zapowiadają, że także w niedzielę nie będzie padać.

Autor: pk/ja / Źródło: Nepszava.hu, Hvg.hu

Pozostałe wiadomości