Wciąż grzmi. Sprawdź, gdzie jest burza

[object Object]
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/8

Nad krajem pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w Polsce.

Jak poinformowała przed godziną 22 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską - od Podlasia, przez Mazowsze, Kielecczyznę, po Małopolskę - rozciąga się front atmosferyczny, na którym występują miejscami chmury burzowe.

Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia

Gdzie jest burza?

Umiarkowane burze występują w województwach:

- podlaskim i mazowieckim, w pasie miejscowości Kosów Lacki, Czyżew, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Knyszyn i Suchowola; idą na Brańsk, Białystok i Sokółkę;

- świętokrzyskim, w pasie miejscowości Kazimierza Wielka, Wiślica, Busko-Zdrój, Pińczów i Jędrzejów; idą w kierunku Szczucina, Stopnicy, Chmielnika, Staszowa, Daleszyc i Nowej Słupi.

Zjawiskom towarzyszą umiarkowane opady deszczu o sumie do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Komórki burzowe przemieszczają się na północny wschód z prędkością około 50 km/h.

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Ścieżka burz nad Polską (19.15-21.15) (blids.de)blids.de

Sprawdź, gdzie jest burza:

Autor: kw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: blitzortung.org

Pozostałe wiadomości