Najnowsze

Wakacje pożegnamy w deszczu

Najnowsze

Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)

Przede wszystkim deszczowo - a chwilami nawet burzowo - będzie przez pięć najbliższych dni. Słonecznych momentów w ciągu ostatnich chwil wakacji synoptycy przewidują niewiele. Prognozowana przez synoptyków będzie bardzo zróżnicowana: od 16 do 29 st. C.

Czwartek, 30 sierpnia

W czwartek jeszcze niemal w całym kraju będzie słonecznie - tylko na zachodzie i na Pomorzu zachmurzenie wzrośnie do dużego. Będzie tam także przelotnie padać, a także grzmieć.

Temperatura zawaha się od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na południowym zachodzie.

Wiatr, słaby i umiarkowany - a przez to ledwo odczuwalny - nadciągnie z południowego zachodu. W burzach jego porywy mogą sięgać 80 km/h.

Piątek, 31 sierpnia

W piątek dobra pogoda utrzyma się już tylko na wschodzie i na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno i z opadami deszczu, które chwilami mogą być intensywne.

Strefa opadów w ciągu dnia przemieści się z zachodu w głąb kraju. Na Śląsk i do centrum przyniesie nie tylko deszcz, lecz także burze.

Temperatura maksymalna sięgnie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu.

Południowo-wschodni, zazwyczaj słaby i umiarkowany wiatr w burzach może być silny.

Sobota, 1 września

Pierwszy dzień września zapowiada się pochmurno, ale też z przejaśnieniami. W ciągu dnia może przelotnie padać, a na południowym wschodzie nawet zagrzmieć. Tylko na Pomorzu Zachodnim dzień minie raczej bez opadów.

Będzie już chłodniej. Termometry pokażą od 16 st. C na Dolnym Śląsku, przez 19 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

Niedziela, 2 września

Ostatni dzień wakacji nie zapowiada się ładnie. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Pomorzu i na południu spodziewamy się też słabych opadów deszczu.

Temperatura też nie zachwyci - zawaha się od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Podkarpaciu.

Wiejący z zachodu wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Poniedziałek, 3 września

Pierwszy dzień szkoły prawie wszędzie będzie pogodny. Tylko na północy będzie pochmurno i z niewielkimi opadami deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, do 23 st. C w Małopolsce.

Wiatr, słaby i umiarkowany, także w poniedziałek powieje z zachodu.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości