Najnowsze

"W Europie jest przeciąg". Mróz w Polsce, silny wiatr w Wielkiej Brytanii

Najnowsze

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii
tvn24Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii

W Polsce z każdą chwilą robi się coraz zimniej. A to za sprawą wyżu, którego centrum znajduje się obecnie nad Estonią. Sprowadza on do nas mroźne powietrze.

Wyż, który znajduje się nad Estonią będzie miał wpływ na słoneczną, ale mroźną pogodę w Polsce. To on kieruje do nas zimne powietrze. Napływ z każdą chwilą będzie się coraz bardziej nasilać. W sylwestrową noc, oraz w kolejne, termometry wskażą nawet -15 st. C.

Pogoda w Wielkiej Brytanii

Natomiast nad zachodnią Europą, w pobliżu Islandii, znajduje się niż, w którego centrum odnotujemy poniżej 940 hPa. Bardzo rzadko zdarza się, aby w naszej części świata notowało się takie wartości - są one bardziej charakterystyczne dla huraganów Ameryki Północnej. Między niżem a wyżem jest duża różnica ciśnienia, a to sprawia, że na Wyspach Brytyjskich mocno wieje. W szkockich górach notuje się nawet 180 km/h, na wybrzeżu do 100 km/h.

Przyjdzie ocieplenie

Na szczęście, Polskę chroni wyż znad Estonii i zapewni on spokój w pogodzie, ale za to sprowadzi do nas coraz zimniejsze powietrze. Po 6 stycznia przyjdzie ocieplenie. Wtedy też niewykluczone są opady śniegu.

Autor: mab/jap / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości