W Alpach przejaśnienia. Śnieg też sypnie

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 20.02
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 20.02
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 20.02

Początek tygodnia w Alpach przyniesie niewielką zmianę pogody. Przede wszystkim będzie więcej słońca. Śnieg jednak też sypnie.

Francuska część Alp będzie słoneczna, a temperatury będą sprzyjać szusowaniu po stokach. Termometry pokażą między -6 a 0 st. C. Śniegu też nie zabraknie, największa pokrywa, ponad 4 metry czeka na narciarzy w Chamonix.

We włoskich kurortach podobnie. Będzie świecić słońce, będzie trochę chmur, spadnie też kilka centymetrów śniegu. Lekki mróz, do -7 st. C.

Zimno i będzie sypać

Szwajcarska część Alp również może liczyć na chwile ze słońcem i niewielkie opady śniegu. Nie powinno padać jedynie w St. Moritz. Termometry pokażą natomiast od -11 do -2 st. C.

Jeszcze większy mróz czeka na amatorów białej jazdy w Austrii. Tu zacznie się przejaśniać i można mieć nadzieję, że zza chmur wyjrzy słońce. We wszystkich kurortach trzeba się jednak spodziewać również opadów śniegu. Będzie od -16 do -11 st. C

Niemieckie Alpy także mogą liczyć na świeżą porcję śniegu. Temperatury będą jednak różnić się znacząco w obrębie kraju. Na termometrach wartości od -9 do -1 st. C. Wysoko w górach mróz do -16 st. C.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości