W Alpach mokro i dość chłodno

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 09.04
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 09.04
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 09.04

W poniedziałek pogoda w Alpach nie będzie zachwycać. Na trochę słońca można liczyć we włoskich i francuskich kurortach, ale chwilami będzie ono znikać za chmurami. Austriacką, niemiecką i szwajcarską część gór zdominują chmury i opady.

We francuskich kurortach zapowiada się dość zróżnicowana pogoda. Będzie przeważać słońce z lekkim lub umiarkowanym zachmurzeniem. Wyjątkami będą Megeve, gdzie ma padać deszcz, i Chamonix - tam dosypie śniegu. Termometry pokażą na ogół od 6 do 14 stopni, ale w dwóch ośrodkach będzie mroźno: Val d'Isere (-3 st. C) i Chamonix (-5 st. C).

We włoskiej części Alp przeważy duże zachmurzenie, miejscami z rozpogodzeniami. W Modesimo popada deszcz. Temperatury wyniosą od 8 do 14 st. C. Chłodniej będzie tylko w Livigno (1 st. C) i Breuil de Cervinia (-6 st.)

Zimno i mokro w Austrii i Niemczech

Kiepska pogoda czeka narciarzy w austriackich ośrodkach. Bedzie padał deszcz, a w Kaprun i Zell am See deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 6 do 15 st. Nie lepiej będzie w Niemczech: opady deszczu i temperatury od 6 do 15 st. C.

Deszcz i deszcz ze śniegiem będzie też padać w Szwajcarii. W Andermatt i St. Moritz spadnie śnieg. Temperatury w większości ośrodków wyniosą od 2 do 9 st. Cieplej będzie w Veysonnaz (14 st. C), a chłodniej w Andermatt (0 st.C) i St. Moritz (-3 st. C).

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości