Najnowsze

W Alpach chłodniej i więcej śniegu

Najnowsze

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach

Narciarze w Alpach nadal nie mogą liczyć na pogodne niebo i promienie słońca. Na dodatek w części ośrodków się ochłodzi, za to zamiast deszczu zacznie padać śnieg. Tak będzie w Austrii i Niemczech, a najbardziej zimowo zrobi się w Szwajcarii.

W większości francuskich kurortów będzie pochmurno i deszczowo. Temperatury utrzymają się tam w granicach od 1 do 10 st. W trzech miejscach zamiast deszczu popada śnieg i będzie mroźno: Val d'Isere (-1 st. C), Courchevel (-2 st. C) i Chamonix (-7 st. C).

Podobnej pogody mogą się spodziewać przebywający we włoskich Alpach. Tam również przeważy deszcz. Termometry pokażą od 7 do 12 st. C. Kilka miejsc odnotuje opady śniegu i niższe temperatury: S. Marino di Castro (2 st. C), Livigno (-3 st. C) i Breuil Cervina (-8 st. C).

W Szwajcarii zimowo

W austriackiej części gór na niektórych trasach pojawi się świeży śnieg. W niektórych ośrodkach jednak poniedziałek będzie kolejnym dniem z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 0 do 7 st. C. Podobnych mieszanych opadów mogą się spodziewać wypoczywający niemieckich ośrodkach. Tam też przybędzie świeżego śniegu. Jedynym słonecznym miejscem będzie Bischofsgruen. Temperatury wyniosą od 0 do 6 st. C.

W szwajcarskich kurortach zapanuje za to typowo zimowa pogoda. Będzie śnieżnie i chłodno, od -7 do 4 st. C. Innej aury mogą spodziewać się tylko przebywający w Veysonnaz - tam termometry pokażą 11 st. C, ale popada deszcz.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości