Trochę śniegu, trochę mrozu, trochę słońca

Będzie coraz pogodniej i mroźniej

Umiarkowanie pogodnie i śnieżnie. Taka pogoda czeka nas w kolejnych dniach. Od wtorku zrobi się mroźno, ale zacznie się rozpogadzać. w czwartek wyjrzy słońce.

Niedziela wietrzna i dość ciepła

W ciągu dnia będą nam towarzyszyły opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 st. C na zachodzie.

Powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 60km/h, powodując na wschodzie zawieje śnieżne.

Poniedziałek jeszcze na plusie

Poniedziałek będzie ostatnim dniem, w którym pogoda w całym kraju nie spdanie poniżej zera. Termometry na Suwalszczyźnie i Podlasiu odnotują 0 st. C, na Pomorzu Zachodnim najwięcej, 3 st. C. Tam przelotnie popada deszcz ze śniegiem, na pozostałym obszarze śnieg. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h. Lokalnie spowoduje zawieje śnieżne.

Wtorek z przelotnym śniegiem

24 stycznia jedynym pogodnym regionem kraju będzie Dolny Śląsk. Synoptycy prognozują, że na pozostałym obszarze przelotnie poprószy śnieg. Temperatura maksymalna na Suwalszyźnie i Podlasiu wyniesie -2 st. C, a na Pomorzu Zachodnim 2 st. C.

Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu i północnego zachodu.

Środa pogodniejsza, ale mroźna

Przelotnie poprószy jedynie na wschodzie kraju. Poza tym ma być pogodnie, ale mroźno, od 0 st. C na zachodzie do -4 st. C na północnym wschodzie.

Będzie wiać słaby wiatr z kierunków zmiennych.

Czwartek słoneczny w całym kraju

Według aktualnych prognoz, 26 stycznia ma być mroźny, ale słoneczny. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od -6 st. C w Suwałkach do -1 st. C na zachodzie.

Z południowego wschodu powieje słabo i umiarkowanie.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości