Straszne żniwo huraganu Earl w Meksyku


Liczba osób, które ucierpiały przez ulewy będące konsekwencją huraganu Earl, który przeszedł nad wschodnim Meksykiem stale rośnie. Amerykańskie Centrum Monitoringu Huraganów ostrzega, że nad Zatokę Kalifornijską nadciąga kolejny tropikalny cyklon Javier.

Liczba ofiar śmiertelnych w Meksyku wzrosła do 45. Jest to skutek lawin błotnych wywołanych ulewnymi deszczami w meksykańskich stanach Puebla i Vera Cruz. Ulewy spowodował huraganem Earl, który wcześniej przeszedł przez sąsiednie Belize.

Ofiary

Jak podaje koordynator akcji ratowniczej Luisa Felipe Puente, w rejonie miasta Huauchinago, leżącego w górach Sierra Norte Puebla, setki domów usytuowanych na zboczach zostały zniszczonych przez lawiny. Zginęło 29 osób. Znaleziono również trzy ciała w miejscowości Tlaola, leżącej w środkowej części stanu Puebla. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych wynosi 32 osoby.

W stanie Vera Cruz, zginęło 13 sób. Przez intensywne ulewy, rzeki wychodzą z brzegów. Z powodu nieustających lawin, stan ten został odcięty od głównej autostrady łączącej go z Meksykiem.

Tropikalny cyklon Javier

Dodatkowo, Centrum Monitoringu Huraganów informuje o nadchodzącym cyklonie Javier. Jego prędkość ma wynosić 85 km/h. Intensywność opadów nad południową częścią Półwyspu Kalifornijskiego stale wzrasta.

Autor: agr/rp / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości