Najnowsze

Sprawdź, na kiedy zaplanować powrót. Prognoza dla kierowców na długi weekend

Najnowsze

Dorota Gardias o podróżowaniu samochodem w dniach 1-4 listopada (TVN24)
Dorota Gardias o podróżowaniu samochodem w dniach 1-4 listopada (TVN24)

W piątek w wielu miejscach będą jeszcze występować deszcze. Dopiero w sobotę i niedzielę - ale na te dni przypadają powroty większości zmotoryzowanych ze świątecznych wyjazdów - nastąpi ładna, choć wietrzna pogoda.

Tym, którzy w piątek wyjadą, żeby odwiedzić groby bliskich, pogoda nie będzie sprzyjać. Jezdnie w wielu miejscach kraju zrobią się śliskie od deszczu, a widzialność - także przez opady - może zostać ograniczona.

ZOBACZ, JAK BEZPIECZNIE DOJECHAĆ Z TVN24.PL

W Zaduszki już nieco pogodniej

W piątek 2 listopada, a więc w Zaduszki, w wielu miejscach kraju pogoda się poprawi. Mowa przede wszystkim o województwach północnych i zachodnich. Tam drogi będą suche, a widzialność - niczym nie ograniczona. W regionach wschodnich, centralnych i południowych nadal będzie padać, co oczywiście oznacza utrudnienia dla kierowców.

Weekend bardzo ładny

- Bardzo ładnie natomiast zapowiada się weekend - mówi prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

W sobotę deszczowo będzie jedynie na północy Polski, dlatego też tamtejszym kierowcom zalecamy zachowanie szczególnej czujności. Tego dnia w całym kraju będzie tak samo wietrznie. Spodziewamy się porywów wiatru dochodzących do 60 km/h.

W niedzielę jedynie północny zachód będzie pełen dróg mokrych od deszczu. Tam też najsilniej powieje, z niebezpieczną prędkością nawet 100 km/h. Na pozostałym obszarze kraju prędkość wiatru powinna oscylować wokół 50 km/h.

Autor: map/rs/mj / Źródło: TVN24, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości