Najnowsze

Silny front burzowy nad Polską

Najnowsze

Front burzowy przyszedł do Polski od zachodu

Padało i grzmiało w nocy na północy i środkowym zachodzie Polski. Strefa chmur burzowych rozwinęła się na froncie atmosferycznym, który wczesnym wieczorem wkroczył od zachodu. Burze przeszły przez wschodnie rejony Pomorza, Kujawy, Wielkopolskę oraz Dolny Śląsk, po czym skierowały się na północny wschód.

Front burzowy rozciągał się w nocy od wschodniego Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk.

Burze o słabym i umiarkowanym natężeniu wystąpiły w rejonie Trójmiasta, nad Zatoką Gdańską. Słabe wyładowania odnotowano na Kujawach w rejonie Koronowa i Kamienia Pomorskiego. Na Dolnym Śląsku zagrzmiało w rejonie Bolesławca i Chojnowa.

Burze przemieszczały się na północny wschód.

Grzmiało od Władysławowa po Gniezno

Wcześniej komórki burzowe występowały w rejonie Władysławowa, Wejherowa, Lęborka, Kartuz, Czarnej Dąbrówki, Bytowa, Kościerzyny, Miastka, Chojnic, Człuchowa, Tucholi oraz Szczecinka, Okonka i Złotowa. Przemieszczały się w stronę Trójmiasta.

Burze w tym rejonie były silne i umiarkowane, natężenie opadów wynosiło od 20 do 40 l/mkw. Porywy wiatru dochodziły do 90 km/godz. Słabsze zjawiska odnotowano w pobliżu Darłowa i Sławna oraz w pasie: Żnin - Gniezno - Września.

Zaczęło się wczesnym wieczorem

We wczesnych godzinach wieczornych grzmiało również w okolicach: Ustki, Słupka, Bobolic, Białego Boru, Trzcianki, Czarnkowa, Wronek, Szamotuł, Poznania, Mosiny, Kościana, Leszna, Rawicza, Walbrzycha, Bielawy, Nowej Rudy, Czaplinka, Wałcza, Piły, Tuczna, Człopy, Wielenia, Krzyża Wlkp., Sierakowa, Międzychodu, Lwówka, Trzcieli, Nowego Tomyśla, Świebodzina, Babimostu, Sulechowa i Zielonej Góry oraz Wschowy, Kudowy Zdroju i Bardy.

Czytaj też na Kontakcie 24.

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne na terytorium Polski w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Burze nad Polską w godz. 20.00-22.00 (blids.de)

Autor: Arleta Unton-Pyziołek / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości