Najnowsze

Przypływ odciął nastolatkom drogę powrotną. To mogło skończyć się tragicznie

Najnowsze

x-newsPrzypływ uwięził dwie nastolatki

Spacery po morskim wybrzeżu mogą być niebezpieczne. Przekonały się o tym dwie nastolatki z Anglii. Zaskoczył je przypłwy i - uciekając przed nadciągającą wodą - ugrzęzły w błocie. Całe szczęście miały ze sobą telefon komórkowy, dzięki temu zadzwoniły po pomoc i uniknęły tragedii.

Dwie nastolatki (w wieku 13 i 15 lat) wyruszyły w sobotę (13 grudnia) na spacer wzdłuż wybrzeża wyspy Sheppey, w okolicach wioski Warden, w południowo-wschodniej Anglii.

Pułapka

Podczas przechadzki nadciągnął przypływ, który zaskoczył dziewczyny. Nastolatki, uciekając przed podnoszącym się stanem wody, zaczęły się wspinać na wyżej położone kamienie. Wdrapując się na klif ugrzęzły w błocie.

Wybawieniem okazał się telefon

Cała historia skończyła się szczęśliwie. Dziewczyny miały przy sobie telefon komórkowy i zadzwoniły po pomoc. Na ratunek przybyli strażacy z ratownikami wodnymi. Do akcji wykorzystali łódź pontonową i specjalistyczny sprzęt. Nastolatki zostały szybko uwolnione i przeniesione do karetki na obserwację. Lekarz stwierdził, że nie poniosły one żadnych obrażeń na ciele i są jedynie przerażone.

Mniej niż 100 m kw.

Wyspa Sheppey znajduje się w Wielkiej Brytanii w hrabstwie Kent w terytorium dystryktu Swale. Liczy około 91 km kw. powierzchni. Wyspa leży na Morzu Północnym, nieopodal ujścia Tamizy, a od lądu oddziela ją kanał The Swale. Wyspę ze stałym lądem łączą dwa drogowe mosty.

Autor: AD / Źródło: bbc.com, wikipedia.org

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości