Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: nad większą częścią kraju zbiorą się ciemne chmury

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 25.07
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek 25.07

Synoptycy prognozują, że w piątek ciemne chmury przysłonią niebo większości z nas - tylko w kilku województwach na północy i północnym wschodzie będzie pogodnie i słonecznie. Tam także będzie najcieplej - termometry wskażą 27-29 st. C. Najchłodniej będzie na południu, gdzie utrzyma się temperatura 24 st. C.

W południowej, centralnej, zachodniej i południowo-wschodniej Polsce front przyniesie wzrost zachmurzenia, ale można spodziewać się też przejaśnień i rozpogodzeń.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Możliwe są przelotne opady deszczu i popołudniowe burze. Podczas wyładowań może spaść do 30 l/mkw deszczu, a wiatr może zawiać z prędkością do 90 km/h.

Wyż znad Skandynawii

Na północy i północnym wschodzie synoptycy spodziewają się pogodnego dnia. Na pogodę na tym obszarze wpływa układ wysokiego ciśnienia, którego centrum znajduje się nad Skandynawią.

Najchłodniej będzie na południu Polski, termometry wskażą tam 24 st. C, w centrum i na zachodzie synoptycy prognozują 25 st. C, na Wybrzeżu od 26 st. C w Szczecinie do 27 st. C w Trójmieście. W Białymstoku i Olsztynie termometry wskażą 28 st. C. Najcieplej będzie w Suwałkach, tam synoptycy prognozują aż 29 st. C i prawie bezchmurne niebo.

Złe samopoczucie w większej części kraju

Wilgotność powietrze w miejscach, gdzie spodziewane są opady deszczu będzie bardzo wysoka, powyżej 70 proc., a tam gdzie prognozowana jest pogodna aura poniżej 50 proc..Na zachodzie, południu i w centrum kraju temperatura będzie komfortowa, w pozostałej części kraju odczujemy subiektywne ciepło. Biomet będzie niekorzystny w większej części kraju. Warunki biometeo będą neutralne na północy i północnym wschodzie.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla regionów

WARSZAWA

Po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna w dzień 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie: 1000 hPa, spada.

POZNAŃ

Rano pogodnie. Po południu możliwa burza. Temp. maks. w dzień 25 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie: 1002 hPa, spada.

GDAŃSK

Słonecznie. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej chwilami dość silny, wschodni. Ciśnienie: 1016 hPa, spada.

WROCŁAW

Rano pogodnie. Po południu możliwa burza. Temp. maks. w dzień 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie: 995 hPa i spada.

KRAKÓW

Przelotny deszcz lub burza. Możliwy grad. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie: 985 hPa, waha się.

Autor: mab,mb/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości