Prognoza pogody na dziś: 14-18 st. C. Nie zabraknie miejsc, w których popada

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

Czwartek nie będzie specjalnie przyjemnym dniem - w całym kraju niebo będzie przysłonięte chmurami. W większości województw będą one zwiastować deszcz. Termometry wskażą 14-18 st. C, a więc będzie chłodno. Biomet tylko na zachodzie i na południowym zachodzie Polski będzie niekorzystny.

W ciągu dnia na zachodzie i na południu kraju prognozuje się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju aura dopisze.

Termometry wskażą od 14 st. C w północno-wschodniej Polsce, przez 16 st. C w Warszawie, Łodzi i w Katowicach, do 18 st. C w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie.

Wszystkim będzie doskwierał chłód

Wilgotność powietrza najniższa będzie na północnym wschodzie kraju. Tam wyniesie poniżej 60 proc. Im dalej na zachód, tym parametr ten będzie wyższy.

Polakom doskwierać będzie subiektywne odczucie chłodu.

Neutralne warunki biometeorologiczne prognozowane są na Mazowszu, Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie, a także lokalnie na wybrzeżu. Niekorzystny biomet będzie panował na zachodzie, a także na południu Polski.

Warunki biometeo na czwartek
Warunki biometeo na czwartekTVN Meteo

Prognoza pogody dla pięciu miast

WARSZAWA

DZIEŃ: Pogodnie. Temp. maks. w dzień 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1017 hPa i bez większych zmian.

POZNAŃ

DZIEŃ: Okresami deszcz lub mżawka. Rano mglisto. Temperatura maksymalna w dzień 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie: 1016 hPa i bez większych zmian.

GDAŃSK

DZIEŃ: Dość pogodnie. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie: 1030 hPa i bez większych zmian.

WROCŁAW

DZIEŃ: Okresami deszcz lub mżawka. Rano mglisto. Temperatura maksymalna w dzień 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie: 1012 hPa i bez większych zmian.

KRAKÓW

DZIEŃ: Okresami deszcz lub mżawka. Rano mglisto. Temperatura maksymalna w dzień 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 998 hPa i bez większych zmian.

Autor: mab,mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości