Najnowsze

Polskie kurorty nie będą grzeszyć pogodą

Najnowsze

Prognoza pogody dla polskich kurortów
Prognoza pogody dla polskich kurortów

W kurortach północy i północnego wschodu wtorkowa aura będzie daleka od wakacyjnej. Synoptycy przewidują, że na Pomorzu, Wybrzeżu, Warmii i Mazurach popada i zagrzmi. Także panującej tam we wtorek temperatury - zwłaszcza w porównaniu do upalnej reszty kraju - nie nazwiemy letnią.

We wszystkich warmińsko-mazurskich kurortach będzie burzowo, przez co turyści wypoczywający nad jeziorami nie zaliczą dnia do udanych. Wyładowania atmosferyczne, jak ostrzegają synoptycy, mogą być gwałtowne.

Spodziewamy się nie najwyższej temperatury. Słupki rtęci pokażą od 22 st. C w Kętrzynie do 24 st. C w Giżycku. Temperatura wody w północno-wschodnich akwenach będzie niewiele niższa.

Wiejący przede wszystkim z południowego wschodu wiatr osiągnie niewielką prędkość kilku kilometrów na godzinę.

Słabo i nad morzem

Nie najlepszej pogody powinni się spodziewać także wypoczywający na Pomorzu i Wybrzeżu. Choć w pasie Międzyzdroje-Krynica Morska burze nie wystąpią, aura będzie daleka od wakacyjnej. W wielu miejscach - np. we Władysławowie czy w Rowach - zachmurzenie będzie duże, a także przelotnie popada. Najpogodniej dzień upłynie w Mielnie i w Dąbkach.

Nadmorskie termometry wskażą jedynie 20-23 st. C. Morskie fale okażą się jedynie o 1-2 st. C chłodniejsze.

Lepszy wiatr w Kołobrzegu

1 st. w skali Beauforta - tyle wyniesie siła wiatru w Trójmieście. Większa - co na pewno docenią miłośnicy sportów wodnych - będzie siła wiatru w Kołobrzegu. Powinna oscylować wokół 3 st. w skali Beauforta.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości